...
produkty farmaceutyczneZdrowie

Co na ból brzucha?

Ból brzucha to jedna z najczęstszych dolegliwości, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Niestrawność, zaparcia, zespół jelita drażliwego, zapalenie pęcherza, biegunka i menstruacja – to najczęstsze przyczyny, które odpowiadają za pojawienie się uciążliwego bólu. Niekiedy ból brzucha może wskazywać na stan zagrożenia życia. Jedno jest pewne – nie możemy go bagatelizować i jak tylko pojawią się pierwsze objawy należy działać. Jak sobie pomóc w bólu brzucha zanim udamy się do lekarza?

No SPA na niestrawność (źródło:www.no-spa.pl)
NO-SPA na niestrawność (źródło:www.no-spa.pl)


Częsty ból brzucha może być objawem niestrawności. Towarzyszy mu zazwyczaj nieprzyjemne odbijanie, nierzadko mdłości i uczucie przepełnionego żołądka. Ten rodzaj bólu może pojawić się w wyniku przejedzenia. Pewnie każdy z was miał choć raz w życiu brzuch jak balon. Na szczęście możemy sobie szybko poradzić z uciążliwą dolegliwością. Po pierwsze, wypijmy dużo wody mineralnej niegazowanej. Po drugie, zróbmy ziołowy napar – korzystne działanie ma herbatka z mięty lub dziurawca. Po trzecie, możemy wypróbować krople żołądkowe lub preparaty z wyciągu z karczocha. I na koniec, zrezygnujmy przez kilka godzin z jedzenia. Gdy ból brzucha jest nasilony, pojawiają się wzdęcia lub zaparcia, polecam zwalczyć dolegliwości lekami dostępnymi w aptece.

Jeżeli ból jest dokuczliwy, można przyjąć leki przeciwbólowe lub rozkurczowe, typu NO-SPA FORTE. Tabletki działają dokładnie w miejscu bólu, są całkowicie bezpieczne dla organizmu i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Dostępne są bez recepty. W przeciwieństwie do innych środków farmakologicznych, NO-SPA nie wpływa na zdolność prowadzenia samochodu. Bez przeszkód mogą ją przyjmować zawodowi kierowcy. NO-SPA jest skuteczna w likwidowaniu dolegliwości związanymi z chorobami dróg żółciowych i nie tylko (więcej informacji na temat stosowania leku znajdziecie NO-SPA FOTE – ulotka).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice