...
Zdrowiezdrowie kobiety

Co na problemy z pęcherzem?

Na problemy z pęcherzem skarżą się głównie kobiety. Dokuczliwe pieczenie i ból podczas oddawania moczu, pobolewanie w dole brzucha oraz uciążliwa konieczność częstego korzystania z toalety – to typowe objawy zapalenia dróg moczowych. Jeśli obserwujesz u siebie podobne symptomy, musisz działać natychmiastowo. Pamiętaj, że zapalenie pęcherza należy leczyć! Jakie są zatem sposoby leczenia choroby? Jak zapobiegać zakażeniom dróg moczowych?

źródło: http://neofuragina.pl/
źródło: neofuragina.pl

Skąd problem z pęcherzem u kobiet?

źródło: http://neofuragina.pl/
źródło: neofuragina.pl

Infekcje dróg moczowych najczęściej nasilają się w okresie zimowym wskutek przeziębienia i przemarznięcia. Siadanie na zimnym murku, nieodpowiednia higiena okolic intymnych oraz mechaniczne środki antykoncepcyjne – to czynniki warunkujące powstanie problemów z pęcherzem. Dolegliwości szczególnie dotyczą pań ze względu na ich budowę anatomiczną cewki moczowej oraz bliskie sąsiedztwo narządów moczowych z odbytem. W tych okolicach kumulują się bakterie, m.in. E.coli, które są przyczyną zakażenia. Dane statystyczne dowodzą, że na problemy z pęcherzem narzekają panie aktywne seksualnie.

Gdy mamy zapalenie pęcherza

źródło: http://neofuragina.pl/źródło: http://neofuragina.pl/
źródło: neofuragina.pl

Objawy zapalenia dróg moczowych są na tyle dokuczliwe, że musimy zacząć reagować. Z pewnością konieczne jest to, aby kobiety cierpiące na infekcje pęcherza powinny szczególnie dbać o higienę intymną, tj. używać płynów do higieny intymnej, nosić bieliznę z naturalnych i przewiewnych tkanin oraz stosować czyste ręczniki i pościel. Warto także porozmawiać z parterem seksualnym, aby również pielęgnował okolice intymne, np. stosując żele intymne. Jeśli zapalenie pęcherza wystąpiło wskutek przeziębienia okolic moczowych, to warto rozgrzać tą lokalizację za pomocą termoforu lub poprzez gorące okłady z ręczników. Po ciepłej kąpieli należy koniecznie założyć flanelową piżamę i spędzić kilka godzin w łóżku.

Gdy problemy z pęcherzem są przewlekłe, to zwykle wymuszają na nas częste odwiedzanie toalety. To bardzo uciążliwe! Wyjście na basen lub wycieczka rowerowa może być stresującą sytuacją dla niejednej pani z chorym pęcherzem. Warto zatem sięgnąć po lek na zapalenie dróg moczowych. Na problemy z pęcherzem wszystkim polecam neoFuraginę (sprawdź). Lek ten stosuje się przez 7-8 dni (przez pierwszy dzień trzeba przyjmować 4 tabletki, a przez resztę dni 3 tabletki). Efekty są widoczne po tygodniowej terapii. Infekcja moczowa przestaje dawać objawy w postaci bólu i pieczenia. Furagina (składnik tego leku) bowiem działa zarówno na objawy, jak i przyczynę dolegliwości, tj. zwalcza bakterie E.coli oraz zapobiega namnażaniu się ich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice