...
choroby i problemy zdrowotneZdrowiezdrowie kobiety

Co na wiosenne przesilenie?

Czujesz się przemęczona? Brakuje Ci mobilizacji do pracy? Nie masz ochoty na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi? Jeżeli odpowiedziałaś twierdząco na wszystkie pytania, to oznacza, że dopadło cię przesilenie wiosenne. Po zimie często odczuwamy bóle głowy, apatie, znużenie, senność, kłopoty z koncentracją, brak apetytu i bóle stawów. Jest kilka powodów odpowiedzialnych za ogólne osłabienie organizmu. Dobrze jest poznać ich przyczynę i dowiedzieć się jak sobie radzić z marcowym przesileniem.

pinterest
pinterest

Witaminy na talerzu

W czasie zimy jemy mniej warzyw i owoców, które dostarczają niezbędnych witamin i minerałów. Na wiosnę nasz organizm jest osłabiony i mniej odporny, zatem łatwi jest się przeziębić i zachorować. Warto zadbać o zdrową dietę bogatą w witaminę C. Znajdziesz ją w kapuście kiszonej, ogórkach kiszonych oraz owocach cytrusowych. Na lepszą odporność będą produkty zawierające witaminy z grupy B, np. kasze, pieczywo pełnoziarniste i nabiał. Powinnaś zatem jeść około 0,5 kg warzyw i owoców dziennie.

Nawodnienie organizmu
Na wiosnę zafunduj sobie kurację oczyszczającą. Najlepiej w sobotę przygotuj napój z wody zmineralizowanej oraz cytryny i pij go przez cały dzień. Głodówka jest najlepszym sposobem na usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Po zimie nasz organizm gromadzi w sobie toksyny, których nie mieliśmy okazji spalić podczas spacerów i jazdy na rowerze.

Postaw na ruch
Przede wszystkim należy spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Rowerowe przejażdżki, poranny jogging czy długie spacery – to tylko niektóre sposoby na poprawę wiosennego samopoczucia. Po zimie powinno się dotlenić organizm i zażyć promieni słonecznych. Można nawet raz na kilka dni wybrać się na 10-minutowy seans do solarium.

One comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice