...
lekarze specjalisciZdrowiezdrowie kobiety

Co warto wiedzieć o botoksie?

Zachowanie młodości na długie lata jest  możliwe dzięki wielu technikom medycyny estetycznej, które są obecnie dostępne dla każdego. Ich ceny nie porażają, jak 10 lat temu. W rękach doświadczonych specjalistów zabiegi, takie jak botoks, laser czy mezoterapia są bezpieczne. Co warto wiedzieć o botoksie, zanim zdecydujecie się  oddać w ręce dermatologa?

źródło: http://face-med.pl/
źródło: http://face-med.pl/

Co to jest botox?

Nie wiem czy wiecie, że botox to nic innego, jak jad kiełbasiany – naturalna trucizna, która powszechnie wykorzystywana jest w medycynie estetycznej. Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej ma na celu wygładzenie zmarszczek na twarzy. Wykonywany jest na świecie od lat 80. XX wieku. W Polsce botoks jest stosowany dopiero od 1996 roku.

Jak działa toksyna botulinowa? Blokuje działanie acetylocholiny, odpowiedzialnej za przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni. Dzięki temu mięśnie nie kurczą się, co sprawia, że skóra jest  gładka i elastyczna. Efekt zabiegu jest widoczny od 3 do 5 miesięcy. Po upływie tego czasu należy  ponownie udać się do kliniki na wstrzyknięcie botoksu.

Jak wstrzykiwany jest botoks?

Zabieg jest bezbolesny, a efekty widoczne są już po kilku dniach, nawet w najbardziej wrażliwych częściach twarzy. Za pomocą botoksu można zlikwidować zmarszczki na czole, kurze łapki, zmarszczki na szyi, nad wargą i w okolicach ust. Działanie botoksu na skórę przynosi spektakularne efekty. Twarz staje się bardziej promienna, świeża i przede wszystkim młoda.

Warto wiedzieć, że po zabiegu konieczna jest zazwyczaj kontrola u lekarza medycyny estetycznej, który sprawdzi, czy botox rozłożył się równomiernie. Czasami wykonywana bywa korekta lub wstrzyknięcie kwasu hialuronowego.

Gdzie wykonać botoks?

W ostatnim czasie widoczny jest boom na botoks. Coraz chętniej, odważniej i świadomiej oddajemy się w ręce dermatologów estetycznych. Zabieg przestaje kojarzyć się tylko z korektą urody wykonywaną zwykle przez celebrytów. Ma szersze znaczenie, szczególnie dla osób borykających się z problemami psychicznymi, jak np. brak akceptacji siebie. Poprawa urody sprawia, że wiele osób inaczej  widzi świat.

Ogromne zainteresowanie botoksem sprawia, że powstaje coraz więcej miejsc, w których można oddać się w ręce specjalistów od korekty urody. Przed udaniem się na botoks, warto sprawdzić opinie w Internecie, tj. poczytać na temat kliniki medycyny estetycznej i wybrać tą, która cieszy się renomą. Np. w Warszawie botoks wykonuje klinika FaceMed, którą mogę polecić każdej kobiecie (sprawdź).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice