...
higiena ciałaHigiena i pielęgnacjaZdrowiezdrowie kobiety

Domowe metody na zdrowe paznokcie

Każda kobieta chciałaby mieć piękne i zadbane paznokcie. Jednak dla wielu z nas stanowią nie lada wyzwanie pielęgnacyjne, bo szybko się rozdwajają, są słabe i kruche. Niejednokrotnie sięgamy po profesjonalną pomoc kosmetyczki, by utrzymać nasze paznokcie w świetnej formie. Dobra wiadomość jest taka, że sami możemy urządzić „salon kosmetyczny” w zaciszu własnego domu i nie potrzebujemy do tego kosmetyków z wysokiej półki. Spodziewany efekt przyniesie systematyczna oraz staranna pielęgnacja za pomocą kilku domowych sposobów. Przekonajcie się jakich.

źródło:pinterest
źródło:pinterest

  1. Moczenie paznokci w oliwie z oliwek. To świetny sposób na utwardzenie paznokci. Zabieg należy wykonać wieczorem, najlepiej przed snem i minimum dwa razy w tygodniu. Oliwa z oliwek zawiera w sobie naturalne tłuszcze, które dobrze nawilżają skórki i płytkę paznokciową. Wystarczy podgrzać oliwę na małym ogniu i nie spłukiwać oliwy z rąk.
  2. Moczenie paznokci w naparze z siemienia lnianego. Drogocenne tłuszcze znajdujące się w nasionach kojąco wpływają na płytkę paznokciowo. Zawierają o wiele więcej składników odżywczych niż niejedna drogeryjna odżywka. Wystarczy zalać szklanką wody jedną dużą łyżkę siemienia lnianego, a następnie gotować przez 10-15 minut. Czynność należy powtórzyć kilkakrotnie.
  3. Nacieranie płytki paznokciowej olejkiem rycynowym. Podobnie jak oliwa z oliwek świetnie wpływa na paznokcie. Dobrze jest wcierać olejek kilka razy w tygodniu. Alternatywę dla olejku może stanowić witamina A+E, która sprawi, że paznokcie będą szybciej rosły.
  4. Nawilżanie dłoni. Skóra potrzebuje stałego nawilżania. Tym bardziej że jest stale narażona na wysuszenie, zarówno w zimie (w wyniku przebywania na mrozie), jak i latem (przez promieniowanie słoneczne). Niebagatelnym winowajcą zniszczonych paznokci jest mycie naczyń i podłóg. Dlatego niezbędne jest codzienne nawilżanie i odżywianie skóry kremami i olejkami do rąk.
  5. Dieta dla zdrowia skóry i paznokci. Prawidłowe odżywianie warunkuje wiele procesów w organizmie (również wzrost paznokci). W codziennej diecie nie może zatem zabraknąć produktów bogatych w witaminę A, witaminy z grupy B oraz wapń, krzem, miedź i cynk. Warto wspomóc ją ekstraktami z skrzypu polnego lub/i z pokrzywy, np. w postaci herbatek.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice