...
medycyna naturalnaZdrowiezdrowie kobiety

Domowe sposoby na mocne i zdrowe paznokcie

Piękne i zdrowe paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Aby wyglądały nienagannie, potrzeba nie tylko odpowiedniej diety, ale także prawidłowej pielęgnacji. Nie musimy od razu wydawać fortuny na wizyty u kosmetyczki, aby odzyskały dawny blask.  Warto najpierw wypróbować domowe i tanie sposoby na mocne paznokcie.

Sposób pierwszy – kuracja olejem rycynowym

Oleje naturalne wzmacniają płytkę paznokciową. Warto je wykorzystywać kilka razy w tygodniu, gdy chcemy poprawić kondycję paznokci. Wystarczy łyżeczkę oleju rycynowego zmieszać z kilkoma kroplami soku z cytryny i wmasować w płytkę paznokciową oraz skórki. Jeżeli taki zabieg będziemy powtarzać regularnie, możemy zauważyć rezultaty w postaci twardej płytki. Zabieg ten ma również na celu nawilżenie, odżywienie i wzmocnienie paznokci.

Sposób drugi – moczenie w oliwie z oliwek

W oliwie z oliwek znajduje się nie tylko naturalne tłuszcze, ale również witaminy A i E. Warto wykorzystać ten produkt podczas kuracji zapobiegającej łamliwości i kruchości paznokci. Pół szklanki oliwy z oliwek należy podgrzać i dodać do tego łyżkę soku z cytryny. Przez 15 minut powinno się moczyć paznokcie w miseczce, do której wlejemy podgrzany olej.

Sposób trzeci – papka z siemienia lnianego

Aby zregenerować zniszczone skórki i wzmocnić płytkę paznokciową, należy spróbować moczenia paznokci przez kilkanaście minut w papce z siemienia lnianego. Roślina ta ma cenne oleje i zawiera także witaminy A i E. Do przygotowania mikstury potrzebne będą 2 łyżki siemienia lnianego, które należy zalać ½ litra gorącej wody.

Sposób czwarty – kąpiele w żelatynie

Dla zachowania twardości paznokci można także co drugi dzień wykonać kurację w żelatynie. Wystarczy pół łyżeczki żelatyny rozpuścić w letniej wodzie (pół szklanki wystarczy). Po kilku minutach zanurzyć w niej paznokcie i moczyć przez kilkanaście minut.

Sposób szósty – napar ze skrzypu

Skrzyp polny od wieków był wykorzystywany w celach upiększających przez nasze babcie. Szampony ze skrzypu polnego mają działanie regenerujące i wzmacniające. Skrzyp warto kupić w sklepie zielarskim w postaci suszonej. W celu poprawy kondycji paznokci można przygotować napar z łyżki skrzypu, w którym należy moczyć dłonie kilka razy tygodniu. Można taki napar ze skrzypu połączyć z dwiema łyżkami oliwy i oliwek – tak przygotowaną miksturą nacierać płytkę paznokciową.

Sposób siódmy – odżywka z czosnku

Jeżeli na płytce występują przebarwienia lub jeszcze gorzej – grzybica, można wykorzystać rozgnieciony czosnek, by paznokcie odzyskały dawny blask. Zmiażdżony czosnek mieszamy z łyżeczką oleju rycynowego i wmasowujemy w płytkę paznokciową. Po 15 minutach czosnkową odżywkę zmywamy ciepłą wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice