...
gadżety prozdrowotneZdrowie

Elektroniczny gadżet dla niemowląt – monitor oddechu

Gadżety dla niemowląt znajdujące się na sklepowych półkach kuszą niejednego rodzica. Wiele z nich zapewnia bezpieczeństwo oraz spokojny i beztroski sen. Jednym z nich jest monitor oddechu, którego głównym zadaniem jest zapobieganie nagłej śmierci łóżeczkowej. Urządzenie włącza alarm, gdy niemowlę przestaje oddychać bądź oddech jest nieregularny lub zbyt powolny. Jakie modele monitora oddechu są dostępne na rynku?

Monitor oddechu –  rodzaje

Na rynku dostępne są różne gadżety prozdrowotne dla niemowląt. Niektóre monitory oddechu działają tylko wtedy, gdy ich czujniki znajdują się pod dzieckiem, zatem montuje się je pod materacem. Jednak nie zawsze są skutecznym rozwiązaniem, szczególnie mowa tu o noworodkach, które wiercą się w nocy. Można kupić także monitory oddechu, które przypina się do pieluszki malucha. Najnowszym modelem jest monitor skarpetkowy, wyposażony w aplikację na smatfona do mobilnego monitorowania oddychania dziecka.

Jaki monitor oddechu wybrać?

Monitor oddechu ma za zadanie ratować życie dziecka, zatem należy kupić model, który posiada gwarancję. Nie warto oszczędzać na tego typu gadżetach dla niemowląt. Używane monitory oddechu nie spełnią swojej funkcji – chyba że zostały wcześniej sprawdzone w autoryzowanym serwisie i mają przedłużoną gwarancję. Wybierając monitor oddechu dla dziecka, warto sprawić jego pochodzenia. Najlepiej kupować w renomowanych sklepach z artykułami dla niemowląt oraz zdecydować się na model posiadający europejskie atesty.

Wszystkie monitory oddechu mają 2 rodzaje alarmów – dźwiękowe oraz wizualne.  Krótki sygnał może oznaczać, że dziecko nie oddycha od 15 sekund, a długi alarm sygnalizuje brak oddechu przez 20 sekund. Na rynku dostępne są modele stacjonarne – czujniki umieszcza się w łóżeczku pod materacem, sygnał przekazuje się do odbiornika, który ustawia się np. na komodzie obok łóżeczka oraz modele przenośne – przypina się je do ubranka dziecka, nie wymaga włączenia i wyłączenia urządzenia podczas wyjmowania malucha z łóżeczka. W stacjonarnym w takiej sytuacji od razu włączy się alarm.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice