...
gadżety prozdrowotneZdrowie

Gadżety zdrowotne, które warto mieć w każdym domu

Jest kilka rzeczy, które warto zakupić do domowej apteczki. W TOP 3 znajdzie się na pewno termometr bezdotykowy oraz ciśnieniomierz naramienny. Jeszcze kilkanaście lat temu tych urządzeń było jak na lekarstwo. Dziś może mieć je każdy i to bez wychodzenia z domu, kupując przez internet. Warto jednak wybierać te akcesoria, które dostępne są na stronach aptek. Mają one zwykle atest i nierzadko certyfikat jakości.

źródło: www.mocneserce.pl
źródło: www.mocneserce.pl

Termometr bezdotykowy

Termometr bezdotykowy
Termometr bezdotykowy

To świetne urządzenie, które warto mieć w domu, szczególnie gdy posiadamy małe dzieci. Bo to dla nich codzienne mierzenie temperatury ciała jest udręką, a dla niejednego rodzica nie lada wyczynem, zwłaszcza gdy mowa o małych dzieciach. Trzeba się naprawdę nagimnastykować, aby ułożyć dziecko w odpowiedniej pozycji i wsunąć pod jego pachę termometr. Znacznie wygodniej jest wtedy, gdy czynność możemy wykonać bez konieczności dotykania naszej pociechy. Urządzenie ma duży wyświetlacz LCD, alarm gorączki oraz automatyczne wyłączanie. To zakup, który naprawdę się opłaca, bo możemy wykorzystać go nie tylko do pomiaru temperatury ciała, ale także temperatury otoczenia, np. wody, do której włożymy za moment dziecko do kąpieli. Termometr na zdjęciu kosztuje 101,99 zł i jest dostępny na stronie apteka-melissa.pl

Ciśnieniomierz naramienny
Ciśnieniomierz naramienny

Ciśnieniomierz naramienny

Na tej samej stronie internetowej znalazłam ciśnieniomierz. To kolejny gadżet, który powinny sobie zakupić osoby mające problemy z układem krążenia. Przyda się także i tym zdrowym. Ciśnienie warto mierzyć sobie profilaktycznie przynajmniej dwa razy w tygodniu, zwłaszcza dotyczy to osób po 50 roku życia. Gadżet prezentowany na zdjęciu kosztuje 110 zł. Największą jego zaletą jest to, że zapamiętuje sześć ostatnich pomiarów. To dobre rozwiązanie dla zapominalskich i osób, które nie prowadzą dzienniczka pomiarów. Zasilany przez bateria alkaiczne powinien posłużyć rodzinie na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice