...
higiena ciałaHigiena i pielęgnacjaprodukty higieniczneZdrowiezdrowie kobiety

Jak dbać o higienę intymną? Sprawdźcie koniecznie

Pinterest
Pinterest

Odpowiednia higiena intymnych okolic ciała jest dla nas kobiet czymś niezwykle ważnym. Musicie wiedzieć, że intymne części ciała mają naturalną barierę ochronną, którą tworzą pałeczki kwasu mlekowego. Gdy pałeczki te zostaną zniszczone, wówczas jesteśmy narażone na różnego rodzaju choroby grzybicze i wirusowe. Bardzo częstym objawem niewłaściwej higieny intymnej jest zapalenie układu moczowego i dróg rodnych.

Co robić, aby zapewnić sobie właściwą higienę?

Na pewno numerem jeden jest dobór odpowiednich kosmetyków, koniecznie z neutralnym pH. Pamiętajcie, żeby do mycia okolic intymnych nie używać tradycyjnych mydeł, żeli pod prysznic lub płynów do kąpieli, bo tylko zaburzą one naturalny odczyn kwaśny i zamienią go na zasadowy, tym samym narażając was na namnażanie się bakterii chorobotwórczych. Do higieny intymnej nie poleca się kosmetyków zapachowych, które mogą podrażniać i wywoływać stany zapalne oraz wysuszanie śluzówki. Należy unikać także wszelkiego rodzaju dezodorantów zapachowych, a także zapachowych wkładek i chusteczek do pielęgnacji niemowląt.

Z dostępnych na rynku produktów do pielęgnacji intymnej godne uwagi są te proponowane przez NIVEA. Marka oferuje 3 płyny z serii „Intimate”. Każdy z nich zapewnia niezwykle łagodne mycie pozwalające zachować naturalny poziom pH dla okolic intymnych. Każdy płyn do higieny intymnej NIVEA zapewni wam przyjemne uczucie komfortu, ochrony i dobrego samopoczucia. I tak NIVEA Intimate Natural dzięki zawartości ekstraktu z rumianku, zapewnia świeżość i delikatną pielęgnację każdego dnia. NIVEA Intimate Sensitive zapewnia przyjemne uczucie ulgi i świetnego samopoczucia, a łagodna formuła z zawartością kwasu mlekowego pozwala zachować naturalną równowagę flory bakteryjnej miejsc intymnych. Z kolei NIVEA Intimate Double Effect umożliwia łagodne mycie i delikatne golenie okolic intymnych.

Płyn do higieny intymnej NIVEA NATURAL (źródło: www.nivea.pl)
Płyn do higieny intymnej NIVEA NATURAL (źródło: www.nivea.pl)

 

Płyn do higieny intymnej NIVEA SENSITIVE (źródło: www.nivea.pl)
Płyn do higieny intymnej NIVEA SENSITIVE (źródło: www.nivea.pl)

 

Płyn do higieny intymnej NIVEA DOUBLE EFFECT (źródło: www.nivea.pl)
Płyn do higieny intymnej NIVEA DOUBLE EFFECT (źródło: www.nivea.pl)

 

Co do samego mycia, to musicie wiedzieć, że nadmierne mycie okolic intymnych może być tak samo zgubne, jak zupełny jego brak. Podmywanie się jeden lub dwa razy dziennie w zupełności wystarczy. Oczywiście w czasie miesiączki dobrze jest podmywać się dwa, a nawet trzy razy dziennie.

Niektórym kobietom wydaje się, że mycie okolic intymnych jest sprawą prostą, której nie trzeba poświęcać zbyt dużo uwagi. A prawda jest taka, że większość kobiet robi to w sposób nieodpowiedni i zły. Pamiętajcie, że mycie części intymnych powinno odbywać się w kierunku od przodu do tyłu, nigdy odwrotnie. W ten sposób zapobiegniecie przenoszeniu się bakterii z odbytnicy do pochwy.

Dbając o higienę intymną nie można zapomnieć o częstym zmienianiu ręcznika. Osobiście polecam wam stosowanie ręczników papierowych, jednorazowych. Pamiętajcie też o tym, aby własnym ręcznikiem nie dzielić się z nikim innym.

Mało która kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że w prawidłowej higienie intymnej ważny jest również dobór odpowiedniej bielizny, a także przyjmowanie dużych ilości płynów. Wybierana bielizna nie powinna być zbyt obcisła, ani też wykonana ze sztucznych materiałów. Najlepiej sprawdza się bielizna z delikatnej, przewiewnej bawełny, która pozwala skórze swobodnie oddychać. Co do płynów, to im więcej ich pijemy, tym lepiej oczyszczamy układ moczowy. Pamiętajcie, że rzadkie oddawanie moczu może sprzyjać infekcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice