...
PoradnikiZdrowiezdrowie kobiety

Jak dbać o piersi w okresie karmienia?

Już od pierwszych miesięcy ciąży piersi zmienią swój kształt, by po urodzeniu dziecka były przygotowane na karmienie. Jeżeli w czasie ciąży nie miałyście czasu na systematyczną pielęgnację biustu za pomocą kremów, żeli i innych specyfików uelastyczniających skórę, to w okresie karmienia nie będziecie mogły nadrobić strat.Większość kosmetyków wprawdzie nie wnika przez skórę do mleka, lecz ich zapach może być przyczyną niechęci malucha do ssania piersi. Co powinniście więc zrobić, by zadbać o wygląd swojego biustu?

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Biustonosz

Porządne rusztowanie to podstawa. Warto kupić bieliznę przeznaczoną dla matek karmiących piersią, bo jest nie tylko bardzo wygodna, ale także wykonana z naturalnych materiałów, które nie podrażniają wrażliwej skóry piersi. Najważniejszy jest odpowiedni rozmiar, nie może być ani za duży ani za mały. Nie zaleca się noszenia staników z fiszbinami i tzw. push-up. Ponadto, by poczuć się pewniej, można zakupić wkładki laktacyjne, które pasują do każdego rodzaju biustonosza.  Godne polecenia wkładki laktacyjne to JOHNSON’S® Baby, które są bezpieczne dla skóry, posiadają bardzo wygodny kształt, zapewniają komfort i dyskrecję. Warto je mieć przy sobie szczególnie na początku karmienia, kiedy laktacja jest jeszcze nieustabilizowana. Dzięki wkładkom laktacyjnym unikniecie nieestetycznych plam, które pojawią się na bieliźnie młodej mamy najczęściej w niespodziewanym momencie.

Okład z liści białej kapusty

Piersi podczas karmienia są bardzo często nabrzmiałe i obolałe. Jak temu zaradzić w naturalny sposób? Wystarczą okłady z liści białej kapusty, której właściwości lecznicze wykorzystuje się od stuleci w medycynie do ochładzania i likwidacji obrzęków na skórze.

Ciepłe kąpiele

Nieodzownym elementem jest codzienne mycie i kąpiele w ciepłej wodzie, która rozszerza kanaliki mlekowe, co pozwala na łatwiejsze karmienie. Warto czynność tę wykonywać za pomocą mydła dla dzieci, które jest bezpieczne dla malucha. Na kosmetyki antycelulitowe i ujędrniające przyjdzie jeszcze czas. Warto wybierać te produkty, które są łagodne dla skóry, zawierają witaminę E. Uwaga! Jeżeli jednak zdecydujecie się na kremowanie piersi za pomocą kosmetyków, pamiętajcie o omijaniu okolic brodawek, by dziecko nie miało kontaktu z produktem.

Ćwiczenia

Aby piersi wróciły po ciąży do dawnej formy, niezmiernie ważna jest ich dobra kondycja. Warto ćwiczyć mięśnie klatki piersiowej zarówno w zaciszu własnego domu (wykonując np. pompki), jak i na basenie. Pływanie świetnie wpływa na wygląd biustu. Ponadto można wypróbować także ćwiczenia z hantelkami, które z pewnością poprawią estetykę piersi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice