...
produkty farmaceutyczneZdrowie

Jak dbać o wątrobę na co dzień?

O włosy i skórę dbamy niemal codziennie, bo są naszą wizytówką. Są jednak narządy, o których istnieniu często zapominamy, bo ich nie widać, nie bolą i rzadko dają jakieś objawy. Mowa tutaj oczywiście o wątrobie, która mimo tego że nie boli, to jest jednym z najważniejszych organów znajdującym się w organizmie, bo oczyszcza krew z toksyn i innych szkodliwych substancji, jakie dostarczamy każdego dnia z pożywieniem i wdychanym powietrzem. Gdy nie szanujemy wątroby, ona powoli zaczyna szwankować. Wtedy nierzadko jest już zbyt późno i konieczne staje się leczenie farmakologiczne. Warto więc działać profilaktycznie każdego dnia. Jak zatem zadbać o zdrowie tego organu?

źródło: http://hepatil.com/
źródło: hepatil.com

 

Mniej tłuszczów

Najbardziej szkodzą wątrobie tłuszcze zwierzęce przygotowane w postaci grillowanej i smażonej. Oczywiste jest więc to, że należy je ograniczyć i wybierać tylko mięsa chude, tj. drób i ryby. Czerwone mięso warto więc zastąpić białym, a tłuszcze zwierzęce – roślinnymi i rybnymi. W codziennym menu powinny zagościć potrawy duszone i gotowane.

Więcej białek, warzyw i owoców

Należy jeść na co dzień artykuły spożywcze, które zawierają białko (ryby, drób, fasola, soczewica i groszek), ponieważ jest cennym składnikiem w regeneracji wątroby. Warto również pić chude mleko i napoje mleczne. Nie zapomnij o warzywach, które zawierają antyoksydanty, warunkujące prawidłową pracę tego narządu. Najbardziej wskazane są warzywa, które zawierają witaminę C i z grupy B. Owoce i warzywa warto gotować na parze, aby nie straciły wartości odżywczych podczas przyrządzania.

Unikaj alkoholu

Wątroba oczyszcza organizm z alkoholu etylowego. Jeśli lubimy różnego rodzaju trunki, należy pamiętać o tym, żeby pić z umiarem. Przede wszystkim nie powinno się pić alkoholu codziennie, bo substancje zawarte w tym napoju powodują uszkodzenia narządu, poczynając od zapalenia i kończąc na marskości. Wątroba nie przepada również za mocną kawą i napojami gazowanymi.

Ogranicz produkty przetworzone

Jemy coraz więcej półproduktów i artykułów przetworzonych. Jednak takie jedzenie bardzo obciąża wątrobę, ponieważ zawiera sporo soli i cukrów prostych. Zamiast gotowych produktów, wybieraj te świeże i przygotowane w domu.

Używaj przypraw

Wszystkie dania staraj się przyprawiać ziołami. Nie tylko nadadzą lepszego smaku, ale również ułatwią trawienie wątrobie. Warto szczególnie sięgać po takie przyprawy, jak: oregano, imbir, tymianek oraz majeranek.

Stosuj suplementy diety

W trosce o zdrowie wątroby warto zaufać suplementom, które regulują pracę tego narządu. Na rynku znajdziemy wiele produktów hamujących gromadzenie tłuszczów w wątrobie. Jednym z nich jest Hepatil, który ułatwia pracę wątrobie, chroni jej komórki przed uszkodzeniem i pomaga się zregenerować. Produktowi Hepatil zaufało wiele osób w naszym kraju, opinie na temat preparatu są pozytywne, co więcej prawie wszyscy stosujący Hepatil polecają produkt znajomym (sprawdź).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice