...
produkty farmaceutyczneZdrowie

Jak dbać o wątrobę na co dzień?

O włosy i skórę dbamy niemal codziennie, bo są naszą wizytówką. Są jednak narządy, o których istnieniu często zapominamy, bo ich nie widać, nie bolą i rzadko dają jakieś objawy. Mowa tutaj oczywiście o wątrobie, która mimo tego że nie boli, to jest jednym z najważniejszych organów znajdującym się w organizmie, bo oczyszcza krew z toksyn i innych szkodliwych substancji, jakie dostarczamy każdego dnia z pożywieniem i wdychanym powietrzem. Gdy nie szanujemy wątroby, ona powoli zaczyna szwankować. Wtedy nierzadko jest już zbyt późno i konieczne staje się leczenie farmakologiczne. Warto więc działać profilaktycznie każdego dnia. Jak zatem zadbać o zdrowie tego organu?

źródło: http://hepatil.com/
źródło: hepatil.com

 

Mniej tłuszczów

Najbardziej szkodzą wątrobie tłuszcze zwierzęce przygotowane w postaci grillowanej i smażonej. Oczywiste jest więc to, że należy je ograniczyć i wybierać tylko mięsa chude, tj. drób i ryby. Czerwone mięso warto więc zastąpić białym, a tłuszcze zwierzęce – roślinnymi i rybnymi. W codziennym menu powinny zagościć potrawy duszone i gotowane.

Więcej białek, warzyw i owoców

Należy jeść na co dzień artykuły spożywcze, które zawierają białko (ryby, drób, fasola, soczewica i groszek), ponieważ jest cennym składnikiem w regeneracji wątroby. Warto również pić chude mleko i napoje mleczne. Nie zapomnij o warzywach, które zawierają antyoksydanty, warunkujące prawidłową pracę tego narządu. Najbardziej wskazane są warzywa, które zawierają witaminę C i z grupy B. Owoce i warzywa warto gotować na parze, aby nie straciły wartości odżywczych podczas przyrządzania.

Unikaj alkoholu

Wątroba oczyszcza organizm z alkoholu etylowego. Jeśli lubimy różnego rodzaju trunki, należy pamiętać o tym, żeby pić z umiarem. Przede wszystkim nie powinno się pić alkoholu codziennie, bo substancje zawarte w tym napoju powodują uszkodzenia narządu, poczynając od zapalenia i kończąc na marskości. Wątroba nie przepada również za mocną kawą i napojami gazowanymi.

Ogranicz produkty przetworzone

Jemy coraz więcej półproduktów i artykułów przetworzonych. Jednak takie jedzenie bardzo obciąża wątrobę, ponieważ zawiera sporo soli i cukrów prostych. Zamiast gotowych produktów, wybieraj te świeże i przygotowane w domu.

Używaj przypraw

Wszystkie dania staraj się przyprawiać ziołami. Nie tylko nadadzą lepszego smaku, ale również ułatwią trawienie wątrobie. Warto szczególnie sięgać po takie przyprawy, jak: oregano, imbir, tymianek oraz majeranek.

Stosuj suplementy diety

W trosce o zdrowie wątroby warto zaufać suplementom, które regulują pracę tego narządu. Na rynku znajdziemy wiele produktów hamujących gromadzenie tłuszczów w wątrobie. Jednym z nich jest Hepatil, który ułatwia pracę wątrobie, chroni jej komórki przed uszkodzeniem i pomaga się zregenerować. Produktowi Hepatil zaufało wiele osób w naszym kraju, opinie na temat preparatu są pozytywne, co więcej prawie wszyscy stosujący Hepatil polecają produkt znajomym (sprawdź).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice