...
medycyna naturalnaPoradnikiZdrowiezdrowie kobiety

Jak dbać o włosy latem?

Słońce, wiatr, suche powietrze i słona woda to czynniki atmosferyczne, które negatywnie wpływają na stan skóry. Szczególnie narażone są włosy, które stają się suche, łamliwe i nierzadko wypadają. Aby włosy wyglądały pięknie przez wakacje, należy o nie szczególnie dbać. Konieczna jest ich ochrona przed promieniowaniem UV, odpowiednia pielęgnacja i odżywianie. Poniżej kilka wskazówek – jak dbać o włosy w czasie letnich wojaży.

pinterest
pinterest

Aby włosy nie wyglądały po lecie jak siano, konieczna jest intensywna pielęgnacja. Jeżeli przebywamy przez długi czas na słońcu, powinniśmy nosić nakrycie głowy. Używajmy chustek i kapeluszy bez względu na to czy przebywamy na wakacjach, czy wykonujemy prace ogrodowe. Promieniowanie UV wysusza włosy, szybko stają się matowe i łamliwe, plączą się i elektryzują. Promieniowanie słoneczne wpływa na kolor włosów, który traci swój blask i atrakcyjność. Włosy osłabia także wiatr i woda. Nie chodźmy zatem z mokrą głową na słońcu. Zawsze wiążmy włosy w ogonek, aby jak najmniejsza powierzchnia włosów była narażona na działanie promieni słonecznych. Po kąpieli w morzu, włosy spłuczmy pod bieżącą wodą i osuszmy ręcznikiem.

Jeżeli wybieramy się na wakacje nad morzem, przygotujemy włosy na letnie imprezowanie. Dobrze jest podciąć końcówki przed wyjazdem. Ten szybki zabieg fryzjerski sprawi, że włosy będą się łatwiej układać i rozczesywać. Przed urlopem nie farbujmy włosów kosmetykami zawierającymi amoniak. Co ciekawe, „świeży” kolor na włosach szybciej blaknie i traci swój blask. W okresie wakacji nie należy suszyć włosów suszarką, warto poczekać aż same wyschną.

W lecie znajdźmy czas, aby zafundować swoim włosom kuracje nawilżające. Konieczne zakupmy maski do włosów, które aplikujmy minimum dwa razy w tygodniu. Najlepsze do pielęgnacji włosów będą kosmetyki zawierające filtry UV. Gdy jesteśmy na plaży, warto stosować mgiełki do włosów i regeneracyjne serum na końcówki, które nawilżą, zatrzymają wilgoć i sprężystość. Mgiełki są łatwe w użyciu, nie przetłuszczają włosów i zajmują niewiele miejsca w torbie plażowej. Powinniśmy rozpylać je na włosy na około 30 minut przed wyjściem na słońce.

Na co dzień warto zapewnić ochronę przed słońcem używając szamponów z filtrem. Dodatkowy efekt wzmacniający zapewnią odżywki ze spłukiwaniem, bo zregenerują włosy po całodziennej kąpieli w morzu. W nawilżaniu pomocne będą produkty naturalne. W domowym zaciszu możemy przygotować proste mikstury, które zregenerują włosy, np. maseczka z oliwy z oliwek i żółtek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice