...
choroby i problemy zdrowotneZdrowie

Jak radzić sobie z suchym kaszlem?

źródło:Pinterest
źródło:Pinterest

Suchy kaszel to uciążliwa dolegliwość układu oddechowego pojawiająca się w wyniku podrażnienia błon śluzowych gardła, krtani oraz oskrzeli. Występuje bardzo często w przebiegu infekcji wirusowych i bakteryjnych górnych dróg oddechowych. Może być pierwszym objawem przeziębienia i grypy. Czasami suchy kaszel to także symptom poważnych chorób, m.in. nowotworu płuc, gruźlicy, alergii, a nawet dolegliwości sercowych. Zwykły suchy kaszel, występujący na początku infekcji, możemy spróbować zaleczyć w domu. Jak są najlepsze sposoby na suchy kaszel?

Leki z domowej spiżarni

Zwykłe przeziębienie trzyma nas około trzech dni. Kiedy towarzyszy mu suchy kaszel, niezbyt wysoka gorączka i katar, możemy spróbować domowych sposobów. Ukojenie odczujemy po wybiciu ciepłego mleka z miodem lub gorącej herbatki z malinami. Przy suchym kaszlu sprawdza się syrop z cebuli i czosnku oraz napar z siemienia lnianego.

imbir na przeziębienie
źródło:Pinterest

Warto także wypróbować wywar imbirowy, który nawilża śluzówkę gardła. Dobre rezultaty w leczeniu kaszlu przynosi płukanie gardła wodą z solą. Wyjątkowe właściwości wykazuje mgiełka solankowa. Innym rozwiązaniem jest wypłukanie gardła naparem z szałwii, bo działa odkażająco.

Przy suchym kaszlu powinniśmy pamiętać o nawilżaniu powietrza w pomieszczeniach, w których się znajdujemy. Nie zapominajmy o regularnym piciu wody o temperaturze pokojowej lub lekko ciepłej.

Leki z apteki

syrop na kaszel mucosolvan
źródło:www.mucosolvan.pl

Suchy kaszel jest uciążliwy podczas snu. Zabiera nam sen z powiek i nie pozwala wypocząć po pracowitym dniu. Kiedy kaszel jest męczący, warto wypróbować preparaty hamujące kaszel, takie jak syrop Mucosolvan. Zapewnia wysoką skuteczność w leczeniu kaszlu i przynosi ulgę w nocy. Przeczytaj więcej o suchym kaszlu na stronie mucosolvan.pl.

Warto również sięgać po tabletki zawierające propolis, który działa antybakteryjnie. Ataki suchego kaszlu zmniejszą leki zawierające kodeinę, np. syrop sosnowy.

Leki wykrztuśne sprawdzają się przy kaszlu suchym i sprawiają, że nieproduktywne kasłanie stanie się produktywnym. Są dostępne bez recepty. Zaleca się stosowanie ich jedynie przez kilka dni. Kaszel suchy utrzymujący się przez dłuższy czas może być przyczyną nadreaktywności oskrzeli. Jeśli objawy nie ustępują, należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Kaszel suchy powinien być skutecznie i szybko leczony ze względu na odciążenie dla dróg oddechowych. Popularne stwierdzenie „to tylko kaszel” może okazać się nietrafne w wielu przypadkach. Kaszlu nigdy nie można lekceważyć. Aby zrozumieć kaszel suchy, należy od razu reagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice