...
choroby i problemy zdrowotnemedycyna naturalnaZdrowie

Jak szybko pozbyć się kataru? Oto sposoby!

Mimo tego co mówi stare powiedzenie: „Katar nieleczony trwa siedem dni, a leczony tydzień”, warto działać natychmiastowo i wypróbować różne sposoby zmniejszenia tych uciążliwych dolegliwości. Katar przecież nie daje spać, utrudnia oddychanie i obniża koncentrację. Typowe objawy kataru, jak zatkany nos, podrażnienie śluzówki i częste kichanie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jak szybko pozbyć się kataru? Poniżej zebrano najskuteczniejsze sposoby, dzięki którym bezboleśnie pozbędziesz się tego dyskomfortu.

leki które mogą pomóc szybko pozbyć się kataru

Sposób nr 1 – inhalacja olejkami eterycznymi

jak szybko pozbyć się kataru, może inhalacje nad naparem pod ręcznikiemJeżeli podczas kataru pojawia się uczucie zatkanego nosa, warto udrożnić drogi oddechowe, stosując naturalne metody. Jedną z nich jest domowa inhalacja olejkami eterycznymi, które udrażniają nos i przynoszą zadowalającą ulgę. Wśród wielu olejków eterycznych na szczególną uwagę zasługują dwa – eukaliptusowy oraz sosnowy, ponieważ rozrzedzają wydzielinę zalegającą w nosie oraz co więcej – mają działanie antybakteryjne. Aromaterapia w domu nie będzie niczym trudnym, potrzebujesz tylko naczynia, do którego wlejesz gorącą wodę i kilka kropel olejku. Parówka pod ręcznikiem zadziała natychmiastowo, poczujesz wyczekiwaną ulgę.

Sposób nr 2 – roztwór wody morskiej

W schorzeniach nosa dość często lekarze zalecają stosowanie roztworu wody morskiej, która oczyszcza błony śluzowe. Dla dzieci warto zakupić wodę morską niezawierającą konserwantów, natomiast dla dorosłych – wzbogaconą o miedź o właściwościach bakteriobójczych. Działanie wody morskiej polega na wspomaganiu mechanizmów obronnych śluzówki oraz oczyszczaniu jamy nosowej z drobnoustrojów, będących nierzadko przyczyną kataru.

Sposób nr 3 – preparaty apteczne

opakowanie tabletek acatar na to jak szybko pozbyć się kataruJeżeli zastanawiasz się – jak szybko pozbyć się kataru przeczytaj), to odpowiedź na to pytanie jest prosta – leki z apteki. Tylko dzięki produktom farmaceutycznym możesz w krótkim czasie udrożnić nos, np. za pomocą kropli i sprayów zawierających wiele substancji działających kompleksowo. Bardzo skuteczne są tabletki na katar zawierające pseudoefedrynę, np. w połączeniu z ibuprofenem – taka mieszanka substancji może działać szybko, gdy masz do czynienia z zapaleniem zatok. Godne polecenia są również tabletki Acatar Zatoki, których działanie jest widoczne  już po godzinie od spożycia. Natomiast jeżeli odczuwacie suchość w błonie śluzowej, to pomocne na katar będą krople Acatar HydroCare o działaniu nawilżającym. Zanim wybierzesz lek na katar, warto określić swój przypadek, bo dla jednych skuteczniejsze będą tabletki, a dla drugich krople, spray i inne preparaty apteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice