...
choroby i problemy zdrowotnePoradnikiZdrowie

Jak ukoić zmęczone oczy?

zmęczone oczy
źródło:Pinterest

Praca przed komputerem, długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, zanieczyszczenia powietrza oraz brak snu to niektóre czynniki wpływające na złą kondycję naszego wzroku. Zmęczone oczy to nie tylko defekt kosmetyczny, ale i uciążliwa dolegliwość objawiająca się nieprzyjemnym pieczeniem, zaczerwienieniem, suchością oraz łzawieniem. Dlatego warto wypróbować sprawdzone domowe sposoby oraz regularnie stosować krople do oczu typu Homeoptic, które szybko przyniosą ulgę i poprawią jakość widzenia.

Gimnastyka oka
Ćwiczenia dla oka to najlepsze remedium na ich zmęczenie. Wystarczy kilka razy dziennie wykonać kilka ruchów gałką oczną, aby polepszyć pole widzenia. Jeżeli pracujesz przed komputerem, znajdź czas, aby popatrzeć na zielone obiekty. Twoje oczy „lubią” patrzeć na trawę, drzewa i rośliny za oknem, bo wtedy naprawdę odpoczywają od monitora komputera. Ważna są także ruchy gałką oczną w lewą i prawą stronę, w górę oraz w dół.  Dobrym ćwiczeniem dla oczu jest palming (zasłoń oczy dłońmi, aby krzyżowały się na czole, ręce oprzyj o stół, poczekaj, aż ujrzysz głęboką czerń).

Okłady na oczy
Po wieczornej kąpieli można wykorzystać plaster surowego ogórka i położyć go na oku. Równie skuteczny jest okład z surowego ziemniaka i schłodzonego mleka. Właściwości odprężające dla oczu zagwarantuje zwykła herbata lub napar z rumianku i świetlika. Wystarczy namoczyć wacik w napoju i położyć na oku na około 5 minut. Opuchliznę pod oczami zwalczą kostki lodu lub specjalne żelowe okulary.

Dieta dla oczu
Zdrowe jedzenie to podstawa żywienia również dla oczu. W diecie nie może zabraknąć produktów bogatych w witaminę A, C i E, m.in.: marchewki, brokuł, buraków oraz szpinaku. Szkodliwe dla naszego wzroku są wolne rodniki. Warto zatem spożywać produkty zawierające antyoksydanty, takie jak: pomidory, borówki, jagody, morele i oliwki.

Sen
To najlepszym lekiem na zmęczone oczy. Po stresującym dniu warto położyć się wcześniej spać przy zgaszonym świetle w sypialni. Możesz dodatkowo wykonać masaż skroni, który pozwoli ci się zrelaksować i zasnąć.

Preparaty na wzrok
Aby przynieść sobie ulgę zmęczonym oczom, udaj się do apteki po krople łagodzące. Preparat Homeoptic (zobacz więcej o homeoptic) przynosi ulgę zmęczonym powiekom i zaczerwienionym spojówkom. Lek szczególnie polecam osobom, które długotrwale czytają i pracują przy komputerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice