...
Higiena i pielęgnacjakosmetykiprodukty higieniczneZdrowiezdrowie kobiety

Jak codzienne dbać o higienę intymną?

Codzienna higiena intymna jest podstawą zdrowia i komfortu każdej kobiety. Odpowiednie pielęgnacja okolic intymnych stanowi również profilaktykę infekcji dróg rodnych takich jak kandydoza, świąd itp. Nieleczone stany zapalne występujące w obrębie narządów rodnych mogą być przyczyną powikłań niebezpiecznych dla zdrowia. Jak zatem codziennie zapobiegać podrażnieniom i zapewnić sobie poczucie świeżości przez 24 godziny w ciągu doby?

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Dbaj o staranne mycie okolic intymnych
Jeżeli myślisz, że częste mycie w okolicach intymnych jest podstawą właściwej pielęgnacji, to jesteś w błędzie. Nadmierne kąpiele i podmywanie się w toalecie nie jest takie zdrowe jak wydawać by się mogło. Częste mycie osłabia naturalną florę bakteryjną stanowiącą barierę chroniącą przed drobnoustrojami. Niewskazane jest także długotrwałe i częste moczenie się w wannie w otoczeniu piany, która może zbyt wysuszyć skórę. Warto podmywać się pod bieżącą wodą, korzystając z bidetu lub prysznica dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Do osuszenia ciała powinnaś użyć ręcznik przeznaczony tylko do tych celów. Można zainwestować w ręczniki papierowe jednorazowe i mieć je zawsze pod ręką w łazience. Ponadto – szalenie ważna kwestia – nie stosuj do mycia ani gąbek ani myjek ani innych dodatkowych środków higienicznych.

Stosuj żele do higieny intymnej

Nawilżający żel Vagisil do higieny intymnej (źródło:www.my-vagisil.pl)
Nawilżający żel Vagisil do higieny intymnej (źródło:www.my-vagisil.pl)

Bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji jest regularne stosowanie preparatów myjących o odpowiednim ph. Nie wolno używać zwykłego mydła. Najlepsze do mycia stref intymnych są żele i płyny zawierające środki łagodzące i KWAS MLEKOWY. Na rynku znajdziesz wiele kosmetyków do pielęgnacji okolic intymnych. Większość z nich łagodzi podrażnienia, nawilża i koi skórę oraz neutralizuje nieprzyjemny zapach. Jeżeli masz wrażliwą skórę, wybierz kosmetyk hipoalergiczny. Unikaj preparatów zapachowych i o strukturze zwykłego mydła, bo odpowiednio nie chronić, a więc być przyczyną nagromadzenia się bakterii w okolicach intymnych. Godny polecenia środek myjący to VAGISIL żel (pod powyższym linkiem znajdziesz więcej informacji na temat tego kosmetyku), bo nie zawiera żadnych niebezpiecznych substancji i jest wyprodukowany na bazie naturalnej wody oczyszczonej. Największą jego zaletą jest to, że jak żaden innym żel intymny, zapewnia delikatne nawilżenie i szybko łagodzi dyskomfort powstający w okolicach intymnych. Ponadto nie zawiera parabenów, sztucznych barwników i mydła.  VAGISIL żel jest zatem w 100% bezpieczny dla każdej kobiety!

One comment
  1. emilia

    nie zawsze prawidłowa higiena intymna uchroni nas przed infekcjami intymnymi dlatego staram się mieć w domu zawsze invag dopochwowy lek probiotyczny, zakładam na noc i właściwie już po pierwszej aplikacji czuję poprawę, jest taki skuteczny dzięki temu że zawiera aż trzy szczepy bakterii pochodzące od polskich kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice