...
produkty farmaceutyczneZdrowie

Jaką pastę wybrać dla dziecka – mini poradnik

Wybór pasty do zębów dla maluszka może przyprawić o zawrót głowy, bo na rynku kosmetycznych znajdziemy kilkanaście produktów, które trudno podzielić na dobre i złe. Wielu rodziców przesadnie wybiera pasty z fluorem, nie będąc chyba świadomym tego, że do 6. r.ż. dzieci połykają ją przy każdym myciu zębów. Przewlekłe spożywanie fluoru wcale nie jest takie dobre, bo może być przyczyną dość niebezpiecznej choroby, jaką jest fluoroza. Dlatego większość stomatologów zgodnie podkreśla, jak ważne jest czyszczenie zębów dziecka odpowiednią pastą, która będzie przede wszystkim dostosowana do wieku dziecka.

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Pasty o obniżonej zawartości fluoru

Gdy dziecko ma powyżej 2 lat, jest szansa, że może nauczyć się nie połykać przy każdym myciu pasty do zębów. Monitorując codzienną higienę jamy ustnej dziecka, możemy stwierdzić, czy nadszedł już czas na zmianę pasty z tej przeznaczonej dla niemowląt, czyli niezawierającą fluoru. Są to zwykle bardzo delikatne pasty do zębów dla dzieci, opracowane z myślą o pierwszych ząbkach. Po 2 r.ż. można podawać dziecku pastę o obniżonej zawartości fluoru, czyli 250 – 500 ppm.

Pasta do zębów z fluorem

Dla dziecka w wieku przedszkolnym dobra będzie pasta zawierająca około 900 ppm, a gdy nasza pociecha skończy 8 lat, można kupować już pastę o stężeniu fluoru powyżej 1000 ppm. Ważne jest również to, by dziecko polubiło smak produktu do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Wiele past do zębów dla dzieci ma odpowiednią konsystencję i przyjemny zapach. To pasty o ograniczonej ilości żelu krzemowego, parabenów, SLS oraz substancji barwiących i konserwujących. Dobre pasty do zębów dla dzieci oferuje Colgate, bo ich receptura została dostosowana zarówno dla maluchów z pierwszymi ząbkami, jak i dzieci w wieku szkolnym. To produkty, które mogę polecić z czystym sumieniem dla każdego rodzica poszukującego bezpiecznych past do zębów z fluorem dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice