...
choroby i problemy zdrowotneZdrowie

Jakie mogą być przyczyny bólu żołądka?

Odczuwasz problemy z trawieniem? Dokucza Ci kłucie w nadbrzuszu lub lewym podżebrzu? Coraz częściej po zjedzeniu posiłków pojawia się zgaga, nudności, a nawet wymioty? Może to być pierwszy sygnał choroby wrzodowej żołądka. Nie lekceważ zatem najmniejszych objawów.  Ból żołądka może mieć jeszcze wiele innych przyczyn – poznaj te najczęstsze.

źródło:pinterest
źródło:pinterest


Zgaga
Pieczenie w przełyku to nieprzyjemna dolegliwość związana z nieprawidłowym wydzielaniem kwasów trawiennych. To oczywiście zgaga, która daje o sobie znać po zjedzeniu tłustych potraw, wypiciu alkoholu lub napojów gazowanych. Towarzyszy jej najczęściej ból w podbrzuszu i niestrawność.

Zapalenie żołądka

Nagły ucisk w górnej części brzucha oraz nudności i biegunka mogą sygnalizować przewlekłe zapalenie żołądka. Ból brzucha z nim związany może nasilać się po zjedzeniu tłustych potraw i przejedzeniu. Dolegliwością najczęściej towarzyszy uczucie pełności i niekiedy brak apetytu.

Wrzody żołądka
Piekące i palące uczucie towarzyszące bólowi żołądka może być symptomem choroby wrzodowej. Niekiedy pojawia się ssanie, skurcze, zgaga i odbijanie. Dolegliwości związane z wrzodami bardzo często dają o sobie znać wczesną wiosną. Ich leczenie jest długotrwałe i wymaga stałej opieki gastroenterologa.

Stres
Jeżeli pojawia się ściskanie w dołku zwykle 2-3 godziny po posiłku, być może to pierwsze objawy bólu żołądka spowodowanego stresem. Bardzo często osoby „żyjące w biegu” odczuwają także zgagę, wzdęcia i zaparcia. Niekiedy przyczyną bólu żołądka może być nerwica narządowa. Najczęściej poprzedzona jest sytuacją stresową, rzadko kiedy jej przyczynę należy szukać w nieprawidłowej diecie sprzyjającej wystąpieniu niestrawności.

Niestrawność
Najczęstszą przyczyną bólu żołądka jest niestrawność, które towarzyszą nudności i uczucie pełności w brzuchu. Jeżeli pojawia się zbyt często, to sygnał, że należy zmienić nawyki żywieniowe i przyjrzeć się bliżej diecie. Być może żołądek nie radzi sobie z niektórymi pokarmami. Dlatego niezmiernie ważne jest to, aby do codziennego menu wprowadzać produkty usprawniające trawienie, będące źródłem błonnika i dobroczynnych bakterii, takie jak jogurty, musli, warzywa i owoce.

Jak usunąć przyczynę bólu żołądka?

Buscopan - tabletki działające na przyczynę bólu żołądka (źródło:httBuscopan - tabletki działające na przyczynę bólu żołądka (źródło:http://www.buscopan.pl)p://www.buscopan.pl)
Buscopan – tabletki działające na przyczynę bólu żołądka (źródło:www.buscopan.pl)

Gdy odczuwasz silne skurcze mięśni żołądka i potrzebujesz natychmiastowej pomocy, weź lek, który zmniejszy skurcze i stłumi ból. Wysoce skuteczny jest BUSCOPAN, bo szybko przynosi ulgę. To produkt godny polecenia, warto go mieć zawsze pod ręką, zwłaszcza gdy bóle żołądka utrudniają Ci funkcjonowanie. To wysoce bezpieczny i skuteczny lek rozkurczowy. Największym jego atutem jest to, że zamiast maskować ból działa na przyczynę (więcej na temat: ból żołądka – przyczyny przeczytasz pod powyższym linkiem).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice