...
Higiena i pielęgnacjakosmetykiprodukty farmaceutyczneZdrowiezdrowie kobiety

Kremy do pielęgnacji skóry pod oczami. Na co zwrócić uwagę?

Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna,  narażona na przesuszenie i odwodnienie. W tych okolicach twarzy najszybciej pojawiają się  pierwsze zmarszczki, gdyż w jej obrębie znajduje się ogromna liczba mięśni odpowiedzialnych na mruganie i ruchy dolej oraz górnej powieki. W skórze pod oczami występuje niewielka liczba gruczołów łojowych, w efekcie znacznie szybciej dochodzi do spadku jej jędrności i elastyczności. Dlatego niezmiernie ważna jest odpowiednia pielęgnacja polegającą na starannym nawilżaniu i napinaniu naskórka. Dobry krem pod oczy to podstawa. Jaki będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kosmetyku?

Po pierwsze, oleje

Jeżeli mowa o nawilżaniu to skóry, to należy wziąć pod uwagę obecność olejów roślinnych (np. migdałowy, arganowy, kokosowy, z awokado), które zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe. Chyba najbardziej cenione są oleje roślinne, które zawierają w składzie kwasy gamma-linolenowe (GLA). Chodzi tutaj m.in. o oleje z wiesiołka, ogórecznika i czarnej porzeczki. Dobre właściwości nawilżające mają także następujące oleje: słonecznikowy, lniany i sojowy.

Po drugie, gliceryna

Aby otrzymać wilgoć w naskórku, potrzebna jest gliceryna. Jej nadmiar w kremie powoduje nieprzyjemną kleistość, zatem warto wybierać takie kremy, które mają glicerynę w niskim stężeniu. Pod oczy dobrze sprawdzają się produkty zawierające glikol propylenowy.

Po trzecie, kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy ma za zadanie wiązać wodę w skórze i ograniczać jej przeznaskórkową utratę. Jego rolą jest również nawilżanie delikatnej skóry wokół oczy oraz wygładzanie płytkich i słabowidocznych zmarszczek.

Po czwarte, koenzym Q10

Koenzym Q10 nosi miano „eliksiru młodości”, ponieważ skutecznie pomaga walczyć ze zmarszczkami wokół oczu. Jego zadaniem jest pobudzanie układu odpornościowego i rozprawianie się z wolnymi rodnikami, które są przyczyną starzenia się komórek. Koenzym Q10 jest naturalnym przeciwutleniaczem mile widzianym w każdym kremie pod oczy. Kupując kosmetyk, warto zwrócić szczególną uwagę na jego obecność. Uwaga! W niektórych produktach jego ilość jest tak mała, że nakładanie kremu na skórę nie przyniesie żadnego efektu.

Po piąte, witaminy

Na szczególną uwagę zasługują takie witaminy, jak: C, E, F i A. Są przeciwutleniaczami, chroniącymi skórę przed działaniem wolnych rodników. Mają wiele właściwości – od regeneracyjnych po natłuszczające i przeciwzmarszczkowe. Witamina C rozjaśnia cienie pod oczami oraz uszczelnia delikatne naczynia krwionośne.

Uwaga! W pielęgnacji skóry wokół oczu skuteczne są następujące składniki pochodzenia roślinnego, m.in. świetlik, bluszcz, siemię lniane, soja, pietruszka i arnika.

Wybierając krem pod oczy, warto ocenić skład produktu i sprawdzić, na którym miejscu się znajduje na liście oraz w jakim stężeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice