...
kosmetykimedycyna naturalnaPoradnikiZdrowie

Magiczne właściwości aloesu

Wśród naturalnych składników, które znajdują zastosowanie w kosmetologii, wyróżnia się niepozorny aloes. Jego pozyskanie nie jest trudne, nie osiąga kosmicznych cen – wręcz przeciwnie, jest dość powszechnie dostępny i często wykorzystywany w kosmetykach. Ta niepozorna roślina ma wyjątkowe właściwości i stanowi idealny lek i kosmetyk sama w sobie, bez konieczności przetwarzania.

Aloes słynie z właściwości kojących i łagodzących. Już wiele lat temu był wykorzystywany jako naturalny lek na oparzenia słoneczne. Dzisiaj jest bardzo często stosowany w kosmetologii. Jego największą zaletą jest to, że równie dobrze radzi sobie jako składnik kremu, jak i gdy jest stosowany w swojej naturalnej postaci.

aloes

 

Miąższ aloesu ma silne właściwości kojące i nawilżające, jest więc wykorzystywany przede wszystkim w kosmetykach ratujących suchą lub podrażnioną skórę. Kremy i balsamy z aloesem są polecane wszystkim, którzy przedawkowali słońce i męczą się z zaczerwienieniem. Kosmetyki z wyciągiem z aloesu poleca się też osobom z bardzo suchą skórą. W sklepach można znaleźć kremy, balsamy, mleczka, toniki, a także szampony i mgiełki do włosów zawierające aloes.

Warto sprawdzić ofertę na kosmetyki na makro.pl

Wśród preparatów z wyższej półki wyróżniają się kosmetyki marki Santaverde, które w ogóle nie zawierają wody a mają wyjątkowe właściwości nawilżające. Zawdzięczają je właśnie aloesowi, a właściwie biologicznemu sokowi z jego liści. Jego skład chemiczny jest bowiem bardzo zbliżony do wody międzykomórkowej, dzięki czemu tak dobrze nawilża.

Najnowsze badania dowodzą, że aloes może być znakomitym składnikiem kosmetyków przeznaczonych dla osób z alergiami. Wyciąg z aloesu – najlepiej w postaci żelu – hamuje bowiem rozwój reakcji alergicznych poprzez przerwanie przewodzenia neuroprzekaźnikowego. Dlatego zdaniem wielu dermatologów aloes jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z alergiami skórnymi. Trzeba tylko pamiętać, że sam aloes nie stanowi bariery dla alergenów i dlatego powinien być wspierany dobrym kosmetykiem ochronnym, najlepiej na bazie lipidów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice