...
choroby i problemy zdrowotneprodukty farmaceutyczneZdrowie

Mokry, nieprzyjemny kaszel – jak zwalczyć wiosenną przypadłość?

Kaszel jest naturalnym mechanizmem obronnym. Jest sposobem usuwania wydzieliny gromadzącej się w drogach oddechowych. Jest także objawem choroby, który niestety zwykle bagatelizujemy. A  samo odchrząkiwanie mokrej wydzieliny to za mało, aby pokonać dolegliwość raz na zawsze. Warto wypróbować kilka sprawdzonych sposobów na kaszel i przede wszystkim nauczyć się z nim radzić, jak tylko się pojawi.

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Naturalne metody

Najczęściej źródłem kaszlu jest infekcja górnych dróg oddechowych spowodowana przez wirusy i bakterie. Wiosna tego roku nie oszczędza nas Polaków z chorób. Na zapalenie gardła czy oskrzeli chorują zarówno dorośli, jak i dzieci. W wielu przypadkach konieczne jest leczenie antybiotykami i monitorowanie stanu zdrowia u specjalisty. W pierwszej fazie choroby możemy jednak poradzić sobie sami z wiosennymi kaszlem, stosując naturalne syropy na bazie cebuli i czosnku. Ich przygotowanie zajmie nam niewiele czasu, a efekt działania jest zadowalający. Syrop należy zażywać kilka razy dziennie; działa antybakteryjnie i odsztuśnie. Równie skuteczny jest wywar z imbiru, który nawilża śluzówkę. Pomocny w walce z mokrym kaszlem jest sok malinowy oraz mleko z czosnkiem i masłem.

Leki z apteki

Nie zawsze jednak naturalne metody na kaszel mokry szybko przyniosą ukojenie i wyleczą z dolegliwości. W wielu przypadkach należy posiłkować się skutecznymi lekami na kaszel. Są to najczęściej środki rozrzedzające śluz i ułatwiające wydzielanie flegmy. Między innymi to tabletki na kaszel lub syropy ułatwiające odkrztuszanie. Godny polecenia jest również syrop Musocolvan ułatwiający swobodne oddychanie i skutecznie działający na kaszel mokry (więcej na temat tego syropy na kaszel przeczytacie pod powyższym linkiem).

W możecie kupić również herbatki ziołowe, które działają przeciwkaszlowo, m.in.: lipa, czarny bez, dziewanna oraz tymianek. Ponadto skutecznym sposobem na kaszel mokry jest nacieranie klatki piersiowej i szyi olejkami eterycznymi, takimi jak eukaliptusowy, kamforowy czy mentolowy. Olejki te również są dostępne w aptece. Pomocne mogą okazać się inhalacje, regularne przyjmowanie płynów oraz nawilżanie powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywa przez dłuższy czas osoba kaszlająca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice