...
badania lekarskielekarze specjalisciZdrowie

Nowoczesne metody leczenia kanałowego

Na temat leczenia kanałowego powstało wiele mitów wytworzonych przez pacjentów unikających stomatologa ogromnym łukiem. Jednak i w tym przypadku można odnieść się do starego powiedzenia, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Dziś leczenie kanałowe nie jest już tak długie i bolesne, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie stomatolodzy stosują nowoczesne metody, które są mniej inwazyjne i bardzo skuteczne. Jedną z nich jest leczenia kanałowe pod mikroskopem.

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Kiedy leczenie kanałowe?

Ten najbardziej nielubiany zabieg dentystyczny jest konieczny, gdy dojdzie do zapalenia miazgi zęba, a więc części odpowiadającej za połączenie nerwowe i krwionośne. Do zapalenia może dojść w wyniku następujących czynników: złamanie zęba, próchnica lub nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Zmiany są nieodwracalne, niezbędne jest zaleczenie chorej miazgi oraz oczyszczenie kanału zębowego. Dobrze wykonany zabieg stomatologiczny pozwala uratować zęba bez jakikolwiek powikłań w przyszłości, chociaż i one mają miejsce. Po leczeniu kanałowym możemy odczuwać pewien dyskomfort w jamie ustnej. Zabieg jest bezbolesny, bo wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

To jedna z  najnowocześniejszych metod leczenia zębów. Dzięki zastosowaniu mikroskopu lekarz wykonuje wiele skomplikowanych czynności w bardzo dużym powiększeniu. Jeszcze kilkanaście lat temu pacjent niekiedy być skazany na usunięcie zęba, bo kanały nie były widoczne gołym okiem.  Dziś, dzięki tej metodzie stomatolog może skutecznie wyleczyć zęba, bo ma pewność, że pod mikroskopem odnajdzie wszystkie kanały i zobaczy stare wypełnienia. Spoglądając w mikroskop lekarz będzie mógł także zamknąć komory zęba. Z punktu widzenia pacjenta leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różnią się od tradycyjnego leczenia. Mikroskop jest umieszczany nad głową pacjenta. W jamie ustnej lekarz zakłada na ząb specjalny płat gumy. Do pracy pod mikroskopem używa się narzędzi ultradźwiękowych, które pomagają zlokalizować i otworzyć kanały zębowe.

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Gabinety stomatologiczne zatrudniają najlepszym i przede wszystkim wykwalifikowanych specjalistów do leczenia pod mikroskopem. Najwięcej gabinetów mających w ofercie tę usługę znajduje się w Warszawie. Przyjaznym miejscem dla każdego może być ADENT. Cenę za leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym ADENT są zależą od rodzaju zęba i wahają się od 500 do 900 złotych. Więcej info znajdziesz tutaj: https://www.adent.com.pl/zakres-uslug/leczenie-kanalowe/

Zabieg nie należy do tanich, jednak mamy gwarancję, że zaleczymy ząb raz na zawsze. To jedyna metoda ratująca zęby skazane na ekstrakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice