...
gadżety prozdrowotnemedycyna naturalnaZdrowie

Poduszka wypełniona łuską gryki na dobry sen

Sen stanowi 1/3 naszego życia, zapewnia regenerację organizmu, poprawia samopoczucie i pozwala odpocząć. Komfort głębokiego snu możemy uzyskać, jeżeli wyposażymy naszą sypialnię w wygodne łóżko. Równie istotny jest wybór pościeli – powinna być miła w dotyku i wykonana z naturalnych materiałów. Nieodzownym jej elementem jest poduszka, gwarantująca optymalne warunki dla snu. Ostatnio dużo pisze się o naturalnych poduszkach wypełnionych łuską gryki. Dowiedźmy się coś więcej.

pinterest
pinterest

Lecznicza łuska gryki

Łuska gryki to naturalny wsyp do poduszki, który był stosowany do tych celów już od starożytności. Materace z gryki służyły w Indiach i w Pakistanie. Obecnie wracamy do korzeni i doceniamy antyczne metody na zachowanie komfortu snu. Łuska gryczana idealnie sprawdza się na wypełnienie poduszek i materacy ze względu na swoją lekkość i elastyczność. W nasionach znajdują się substancje o właściwościach hamujących rozwój roztoczy i baterii, dlatego są świetnym rozwiązaniem na wsyp do poduszek dla alergików. Łuska ma także silne właściwości sorpcyjne, pozwala na to, że pościel jest cały czas chłodna, nie nagrzewa się od temperatury wytworzonej przez ciało człowieka.

Poduszka gryczana

Poduszka wypełniona łuską gryki zachowuje swój kształt, dopasowuje się do pozycji głowy, jest odporna na zgniatanie i zbijanie. Pomiędzy łuskami znajdują się szczeliny, które pozwalają na cyrkulację powietrza. Poduszka zawiera włókna celulozy, dlatego wydaje się bardzo puszysta i lekka.

pinterest
pinterest

Na rynku znajdziemy produkt Uan-an, który został wypełniony specjalną odmianą gryki. Poduszka Uan-an kupimy w niektórych sklepach ze zdrowotnymi gadżetami oraz na aukcjach internetowych. To produkt warty polecenia, ponieważ zapewnia optymalne ułożenie głowy podczas snu, czego nigdy nie zapewnią poduszki z włókien syntetycznych.

Mikromasaż głowy

Wyroby z łuski gryczanej możemy stosować na niektóre problemy zdrowotne. Szczególnie są polecane osobom, które odczuwają permanentne schorzenia reumatyczne oraz mają zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Regularne spanie na poduszce Uan-an usuwa bóle karku i drętwienie kończyn oraz eliminuje bóle migrenowe. Co ciekawe, poduszka wpływa na nasz nastrój i zaburzenia pamięci. Łuski gryki są doskonałym masażem dla głowy, zapewniają odpowiednią temperaturę i dotlenienie mózgu. Poduszka z gryki pozwala szybko zasnąć i może być naturalną metodą na bezsenność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice