...
gadżety prozdrowotneZdrowie

Sterylizator do butek – gadżet dla mamy i dziecka

Każda mama, która dba o higienę i bezpieczeństwo dziecka, powinna zakupić sterylizator do butek i do smoczków. Nierzadko nie ma ona czasu, aby wyparzyć butelkę przed karmieniem, a na smoczku oraz w środku naczynia gromadzą się bakterie, które mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości jelitowe i żołądkowe u niemowlaka. Tym bardziej że pediatrzy przypominają, aby każde dziecko do  szóstego miesiąca życia było karmione czystą i wysterylizowaną butelką. Jaki zatem gadżet do sterylizacji butek kupić?

Sterylizator na parę

Na rynku artykułów dla niemowląt znajdziemy sterylizatory parowe. Są to urządzenia, które podłącza się do prądu, aby wygenerowało parę o temperaturze ok. 100 stopni C. W kilka minut sterylizuje butelki i smoczki. Wystarczy włożyć je do naczynia, dolać odpowiednią ilość wody i poczekać. W koszyku sterylizatora mieści się nawet kilka sztuk butelek. Są one czyste przez kilka godzin, wystarczy je wyjąć i wlać do nich mleko.

Sterylizator mikrofalowy

W sklepach znajdziemy także modele, które wkłada się do kuchenki mikrofalowej. Woda wlana do pojemników zaczyna parować, po kilku minutach butelki są czyste. Parę generuje nie prąd, a mikrofale. To urządzenie jest o wiele mniejsze niż parowe i nieco tańsze. Ponadto można w nim wysterylizować inne gadżety dla niemowląt, np. laktator i smoczek.

Jak wybrać dobry sterylizator?

Jeżeli nie wiemy, na co zwrócić uwagę, przed zakupem sterylizatora, warto przyjrzeć się po prostu jego parametrom.

Po pierwsze – szybkość sterylizacji. Im szybszy gadżet, tym butelka prędzej będzie czysta. Tym bardziej że dla każdego rodzica nawet dwie minuty podczas przygotowywania posiłku dla niemowląt są na wagę złota. Nikt przecież nie chce, by maluch płakał z głodu, czekając na ulubione mleko. Generalnie czas sterylizacji w urządzenia dostępnym na rynku wynosi od 4 do 10 minut i zależy od wielkości modelu.

Po drugie – pojemność sterylizatora. Bardzo ważne jest to, ile butelek możemy pomieścić w sterylizatorze. Niektóre urządzenia mogą wyczyścić nawet 6 sztuk, inne zaledwie 3 sztuki. Wygodniej oczywiście wybrać taki model, który sterylizuje więcej butelek, ponieważ zawsze będziemy mieli pod ręką czyste naczynia.

Po trzecie sygnał dźwiękowy. Zabiegana mama może nie zauważyć, że butelki już są gotowe do użycia.  Warto wybrać model, który ma sygnał dźwiękowy. Będzie to informacja, że sterylizacja została zakończona.

Po czwarte dodatkowe akcesoria. Miło jest, gdy producent sterylizatora dołączył do gadżetu inne elementy. Pomocne mogą być także szczoteczki do czyszczenia butelek, szczypce do wyciągania przedmiotów ze sterylizatora oraz inne drobiazgi, które ułatwiają przygotowanie naczynia na mleko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice