...
produkty farmaceutyczneZdrowie

Suplementy diety dla dzieci

Zima za pasem a wraz z nią wzrost zachorowalności na grypę i przeziębienie wśród naszych dzieci. Aby zapewnić najmłodszych optymalne odżywianie, rodzice włączają do ich diety suplementy witaminowe. Pediatrzy zalecają wszelkiego rodzaju preparaty witaminowe głównie dzieciom, które w czasie choroby utraciły apetyt lub przeszły infekcje. Są dostępne w postaci proszków, żelków i syropów.

Vibovit Bobas (źródło: www.teva.pl)
Vibovit Bobas (źródło: www.teva.pl)

Niektórzy rodzice decydują się na zakup suplementów już w okresie niemowlęcym. Warto zachować zdrowy rozsądek w dawkowaniu żelków lub sproszkowanych składników odżywczych. Producenci zwykle podają na opakowaniu przedział w latach, co pozwoli rodzicom dobrać preparat witaminowy adekwatny do wieku. Jeśli na etykiecie jest napisane, że suplement przeznaczony jest dla dziecka od 4 lat, nie podawaj go trzyletniemu maluchowi! Przedawkowanie niektórych witamin może być przyczyną senności, obniżenia odporności i zaburzeń jelitowych. Dzieci, które przyjmują kilka suplementów na raz, odczuwają dość często brak apetytu. Większość witamin i minerałów dla dzieci w tabletkach ma zbliżony skład, dlatego nie można stosować więcej niż jednego suplementu diety.

Preparaty witaminowe należy podawać przed posiłkiem, inne w trakcie lub po. Wszelkie informacje na temat przyjmowania suplementów diety napisane są na opakowaniu. Przy wyborze preparatu multiwitaminowego sprawdźmy czy produkt zawiera naturalne czy sztuczne substancje barwiące. Zawsze wybierajmy suplementy dostępne w aptece po konsultacji z farmaceutą. Pamiętajmy o tym, że nie mogą one zastąpić posiłków bogatych w wapń, żelazo, witaminy i minerały. Menu zawierające nabiał, produkty zbożowe, warzywa i owoce to podstawa zdrowej diety każdego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice