...
Zdrowiezdrowie kobiety

Uzależnienie od nikotyny

Mimo tego, że palenie papierosów jest niemodne,to wciąż wiele osób nie potrafi wygrać z nałogiem i jest uzależniona od nikotyny. „Rzucenie” palenia jest ciężką i długą walką, w której nie tylko potrzeba motywacji i determinacji, ale również pomocy zarówno bliskich, jak i specjalisty. U osób uzależnionych od nikotyny dość powszechną formą alternatywną dla papierosa stał się elektroniczny gadżet. Wiele osób uważa, że jest skutecznym środkiem ułatwiającym zaprzestanie palenia tytoniu.

źródło: pixabay.pl
źródło: pixabay.pl

Nikotyna podawana drogą wziewną

Pewnie nieraz zastanawialiście się – co to jest nikotyna?(https://www.govype.com/pl/why-vape/prawda-o-nikotynie/). Otóż to substancja, która występuje w liściach i korzeniach tytoniu, która ma działanie pobudzające. O tym, że ma negatywny wpływ na nasz organizm wiemy nie do dziś. Mimo tego, że wiele osób zdaje sobie sprawę z konsekwencji zdrowotnych, jakie powoduje palenie, nie potrafi przestać palić. Na rynku dostępne są różnego rodzaju środki, które pomagają rzucić palenie.

Niektórzy uważają, że e-papierosy mogą być pierwszym krokiem do wygrania walki z tytoniem. Dużą ich zaletą jest to, ze nie śmierdzą i nie dymią. Zawierają w sobie syntetyczną nikotynę wziewną, która jest oczyszczona z rakotwórczych substancji. Korzystając z e-papierosów można wygrać z nałogiem poprzez stopniowe zmniejszanie zawartości nikotyny w liquidzie aż do całkowitej jej eliminacji.

Na rynku dostępne są liquidy niezawierające nikotyny lub zawierające nikotynę w niskich dawkach. Tego typu akcesoria mogą być pomocne w walce z nałogiem. Obecność nikotyny wziewnej nie jest toksyczna, jak w zwykłym papierosie. Para, która wdycha e-palący składa się ze staranie wyselekcjonowanych substancji najwyższej jakości – przebadanych toksykologicznie. Eliquidy, np. marki Vype zwykle są testowane na wszystkich etapach produkcji i dostępne w różnych smakach, daleko odbiegających od zwykłego tytoniu. To produkty, dzięki którym rzucenie palenia jest możliwe.

Cześć, Nazywam się Weronika Buczkowska w 2013 roku skończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, na kierunku Lekarskim.

Interesuje się szeroko rozumianą ochroną zdrowia oraz kosmetologią, dlatego też postanowiłam założyć bloga, aby dzielić się zdobytą wiedzą. Sądzę, że prowadzenie bloga pomoże mi poszerzać swoją wiedzę z ulubionych dziedzin. Zapraszam internautów do przeglądania mojego bloga oraz do komentowania wpisów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice