...
Zdrowiezdrowie kobiety

Uzależnienie od nikotyny

Mimo tego, że palenie papierosów jest niemodne,to wciąż wiele osób nie potrafi wygrać z nałogiem i jest uzależniona od nikotyny. „Rzucenie” palenia jest ciężką i długą walką, w której nie tylko potrzeba motywacji i determinacji, ale również pomocy zarówno bliskich, jak i specjalisty. U osób uzależnionych od nikotyny dość powszechną formą alternatywną dla papierosa stał się elektroniczny gadżet. Wiele osób uważa, że jest skutecznym środkiem ułatwiającym zaprzestanie palenia tytoniu.

źródło: pixabay.pl
źródło: pixabay.pl

Nikotyna podawana drogą wziewną

Pewnie nieraz zastanawialiście się – co to jest nikotyna?(https://www.govype.com/pl/why-vape/prawda-o-nikotynie/). Otóż to substancja, która występuje w liściach i korzeniach tytoniu, która ma działanie pobudzające. O tym, że ma negatywny wpływ na nasz organizm wiemy nie do dziś. Mimo tego, że wiele osób zdaje sobie sprawę z konsekwencji zdrowotnych, jakie powoduje palenie, nie potrafi przestać palić. Na rynku dostępne są różnego rodzaju środki, które pomagają rzucić palenie.

Niektórzy uważają, że e-papierosy mogą być pierwszym krokiem do wygrania walki z tytoniem. Dużą ich zaletą jest to, ze nie śmierdzą i nie dymią. Zawierają w sobie syntetyczną nikotynę wziewną, która jest oczyszczona z rakotwórczych substancji. Korzystając z e-papierosów można wygrać z nałogiem poprzez stopniowe zmniejszanie zawartości nikotyny w liquidzie aż do całkowitej jej eliminacji.

Na rynku dostępne są liquidy niezawierające nikotyny lub zawierające nikotynę w niskich dawkach. Tego typu akcesoria mogą być pomocne w walce z nałogiem. Obecność nikotyny wziewnej nie jest toksyczna, jak w zwykłym papierosie. Para, która wdycha e-palący składa się ze staranie wyselekcjonowanych substancji najwyższej jakości – przebadanych toksykologicznie. Eliquidy, np. marki Vype zwykle są testowane na wszystkich etapach produkcji i dostępne w różnych smakach, daleko odbiegających od zwykłego tytoniu. To produkty, dzięki którym rzucenie palenia jest możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice