...
gadżety prozdrowotneZdrowie

Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej

źródło:www.techmed.pl
źródło:www.techmed.pl

Skuteczne odchudzanie można wspomóc poprzez użycie różnego rodzaju przydatnych gadżetów. Trening staje się o wiele bardziej przyjemniejszy, nie jest tak zwaną drogą przez mękę. A po intensywnych ćwiczeniach warto skontrolować efekty ćwiczeń za pomocą wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej. Gadżet na odchudzanie to nic innego jak szklana waga elektroniczna zawierająca kilka dodatkowych funkcji, np. pomiar zawartości wody.

Waga monitorująca efektywne odchudzanie świetnie sprawdza się dla osób, które prowadzą intensywny styl życia. Urządzenie ocenia skład masy mięśniowej, wysyła słaby prąd przez tkanki organizmu. Bezpieczny prąd przechodząc przez mięśnie, natrafia na przeszkody w postaci tkanki tłuszczowej. Sygnał elektryczny płynie od dłoni do dłoni lub od stopy do stopy. Gadżet wykorzystuje opór, aby wyliczyć skład ciała. Metoda pomiaru tkanki tłuszczowej może być naprawdę dokładna, jednak wyniki są także uzależnione od temperatury ciała i zawartości wody w organizmie. Waga bierze pod uwagę również płeć, wiek oraz wysokość ciała. Najlepiej dokonywać pomiary tkanki tłuszczowej codziennie o tej samej porze dnia – zaraz po przebudzeniu.

Odchudzanie może dla wielu być nie lada batalią. Łatwo ulec pokusom i odpuścić sobie treningi. Wykorzystując gadżety wspomagające odchudzanie warto pamiętać, że ruch to nie tylko zdrowie, ale i przyjemności.

Cześć, Nazywam się Weronika Buczkowska w 2013 roku skończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, na kierunku Lekarskim.

Interesuje się szeroko rozumianą ochroną zdrowia oraz kosmetologią, dlatego też postanowiłam założyć bloga, aby dzielić się zdobytą wiedzą. Sądzę, że prowadzenie bloga pomoże mi poszerzać swoją wiedzę z ulubionych dziedzin. Zapraszam internautów do przeglądania mojego bloga oraz do komentowania wpisów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice