...
choroby i problemy zdrowotnemedycyna naturalnaPoradnikiprodukty farmaceutyczneZdrowie

Zrób „coś” dla wątroby

Podobno wątroba nie boli. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba o nią dbać tak samo jak o inne narządy naszego organizmu. Wątroba bowiem pełni wiele życiowych funkcji, m.in. filtruję krew, utrzymuje stały poziom glukozy oraz bierze udział w termoregulacji organizmu. Ale to nie wszystko! Prawidłowe funkcjonowanie wątroby jest niezbędne dla naszego zdrowia. Sprawdź jak dbać o wątrobę każdego dnia.

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Po pierwsze – wątroba nie lubi alkoholu

Dla właściwej pracy narządu warto ograniczyć alkohol. Spożywanie jego w nadmiarze może być przyczyną zapalenia wątroby oraz prowadzić do jeszcze bardziej niebezpiecznego schorzenia jakim jest marskość wątroby. Choroba ta w wielu przypadkach kończy się śmiercią. Warto uważać na takie składniki jak alkohol – jego ilość w organizmie w nadmiarze może sprawić, że wątroba nie będzie w stanie działać jak dzwon.

Po drugie – wątrobie nie sprzyjają leki
Wiele leków, m.in. przeciwzapalnych, przeciwbólowych, antybiotyków i środków antykoncepcyjnych mogą być przyczyną uszkodzenia wątroby, jeżeli są spożywane w nadmiarze. Produktem metabolizmu leków są toksyny, które mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie wątroby. Dlatego zanim sięgniesz po kolejną tabletkę przeciwbólową pomyśl także o wątrobie.

Po trzecie – tłuszczom zwierzęcym mówimy nie
Szybkie tempo życia, restaurowanie się w barach szybkiej obsługi i niezdrowa dieta – to wszystko sprzyja wystąpieniu problemów ze strony układy trawiennego. Wątroba nie lubi spożywania tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów w postaci smażonej. Po prostu może nie być w stanie ich przetworzyć. Znacznie łatwiej wątrobie uporać się z tłuszczami omega-3 i omega-6 występującymi w rybach, oleju i oliwie z oliwek. Najlepsze dla wątroby są produkty gotowane i przygotowywane na parze, m.in. warzywa.

Po czwarte – zioła i przyprawy na wątrobę
Gdy mamy ochotę na tłuste jedzenie, nie zapomnijmy je odpowiednio przyprawić – nie tylko dla lepszego smaku, ale i trawienia. Niektóre przyprawy, jak np. tymianek, majeranek i mięta, kminek i oregano pobudzają wydzielanie soków trawiennych i regulują dopływ żółci. W praktyce oznacza to jedno – sprawniejszą pracę wątroby.

Po piątek – suplementy wspomagające pracę wątroby

hepatil complex (źródło: hepatil.com)
hepatil complex (źródło: hepatil.com)

Warto wspomóc codzienną detoksykację organizmu przez suplementację środków, takich jak Hepatil Complex. Według mnie to numer jeden na rynku. Produkt, który skutecznie wspomaga pracę wątroby każdego dnia. Suplement łagodzi dolegliwości i daje uczucie komfortu. Dużą zaletą tego produktu jest to, że zawiera witaminę E – najlepszy antyoksydant dla ludzkiego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice