...
Higiena i pielęgnacjakosmetyki

Peeling enzymatyczny – skuteczny zabieg dla „wrażliwców”

Regularne złuszczanie naskórka to gwarancja zdrowej, promiennej i gładkiej skóry. Naturalny proces regeneracji skóry warto wspomóc za pomocą peelingów, dzięki którym cera nie będzie wyglądała ani na zmęczoną ani na szarą. Na rynku kosmetyków znajdziemy bogatą gamę peelingów różnego rodzaju.  Najbezpieczniejszy dla skóry jest peeling enzymatyczny, ponieważ nie wymaga mechanicznego tarcia, bo jego bazą są enzymy. Ten rodzaj peelingu poleca się osobom, które mają skórę suchą, wrażliwą oraz naczynkową. Poniżej kilka informacji na temat tego, dlaczego warto używać peeling enzymatyczny i jak działa ten rodzaj „złuszczania”?

Peeling enzymatyczny – działanie

Jak sama nazwa wskazuje, peeling zawiera enzymy, które rozkładają białko, wchodzące w skład martwego naskórka.  Wykonanie tego zabiegu sprawia, że cera staje się wygładzona i nabiera nowego kolorytu. Spłyceniu ulegają także przebarwienia, małe blizny oraz rozstępy. Dodatkowo,  ten rodzaj peelingu zmniejsza widoczność porów oraz wygładza cerę. Świeża skóra, pozbawiona martwego naskórka, lepiej przyswaja substancje odżywcze i nawilżające znajdujące się w kremach oraz maseczkach.  Cera staje się miła w dotyku.

Peeling enzymatyczny – jak stosować?

Aby przygotować twarz na peeling, najpierw należy ją oczyścić za pomocą żelu lub mydła oraz przemyć tonikiem lub płynem miceralnym. Gotowy peeling nakłada się na twarz oraz dekolt, pokrywając całą skórę oraz omijając okolice oczu. Kosmetyk pozostawia się na skórze na około 5-10 minut, a następnie zmywa się letnią wodą. Jeżeli wcześniej pojawiają się nieprzyjemne objawy, jak szczypanie, pieczenie i podrażnienie, warto peeling zmyć od razu z twarzy. Uwaga! Najlepiej wcześniej przeprowadzić próbę uczuleniową, zwłaszcza gdy mamy do czynienia ze skórą wrażliwą.

Peeling enzymatyczny nie przynosi od razu rezultatów, bo konieczne jest systematyczność stosowania kosmetyku. Efekty będą widoczne już po kilku zabiegach wykonywanych za pomocą drogeryjnych produktów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice