...
Higiena i pielęgnacjakosmetykiPoradniki

Z czym do golenia? Wybieramy odpowiedni produkt

Golenie twarzy to czynność, która z pozoru wydaje się być bajecznie prosta, nieskomplikowana i banalna. Niestety, rzeczywistość czasami lubi płatać figle. Niewłaściwie dobrane produkty do golenia mogą podrażnić skórę i sprawić, że stanie się ona zaczerwieniona, przesuszona i usiana krostkami. Złe produkty do golenia mogą wyrządzić więcej złego, niż dobrego. Pamiętajcie więc, aby do procesu pozbywania się owłosienia z twarzy podchodzić uważnie i ostrożnie. W momencie, kiedy dostosujecie poszczególne preparaty kosmetyczne do potrzeb swojej skóry, unikniecie przykrych niespodzianek.

kosmetyki do golenia

Z dostępnych na runku produktów, na szczególną uwagę zasługują dwa. Jednym z nich jest pianka do golenia, drugim żel do golenia. Co do tej pierwszej, to na pewno jest ona najlepszą odpowiedzią na potrzeby współczesnego mężczyzny, który ceni sobie komfort i wygodę. Największym jej atutem jest to, że można nakładać ją ręką, przez co nie trzeba inwestować w dodatkowe akcesoria. Poza tym, pianka do golenia wydaje się być bardzo wydajna, gdyż nałożona na dłoń w niewielkiej ilości, w bardzo krótkim czasie zwiększa swoją objętość. I mimo, że pianka jest produktem wygodnym i ekonomicznym, to jednak ma też swoje wady. Największą jest to, że nieodpowiednio wmasowana w skórę, niewystarczająco zmiękczy zarost, a co za tym idzie, utrudni golenie. Co więcej, niewłaściwie nałożona na twarz pianka do golenia może wywołać podrażnienia w postaci krostek i zaczerwienienia. Innym utrudnieniem, jakie może pojawić się przy zastosowaniu pianki jest szybkie zapychanie ostrzy maszynki.

Jeśli chodzi o żel do golenia to trzeba przyznać, że jest on bardziej wydajny od popularnej pianki. Już minimalna ilość preparatu pozwala pokryć cały zarost. Dużym atutem żelu do golenia twarzy jest również to, że lekko rozprowadza się na skórze i dokładnie pokrywa każdy włosek. Żel, w przeciwieństwie do pianki, tworzy poślizg pod ostrzami maszynki, dzięki czemu golenie jest znacznie prostsze i przyjemniejsze, a do tego sprawniejsze. Co więcej, żel do golenia świetnie nawilża twarz i chroni ją przed ewentualnymi podrażnieniami. Używając tego typu produktów do golenia, możecie mieć pewność, że wasza skóra będzie odpowiednio nawilżona i odżywiona. Prywatnie kupuję mojemu mężczyźnie produkty NIVEA, ostatnio wybrałam dostępny tu: ORIGINALS nawilżający żel do golenia, który jest świetny! Używając żelu pamiętajcie, aby dobrze wmasować go w skórę i chwilę odczekać zanim przejdzie się do golenia tak, aby mógł on skutecznie zmiękczyć owłosienie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice