...
pielęgnacja twarzyPoradnikitwarz

Akcja – redukcja zmarszczek. W roli głównej – koenzym Q10

koenzym q10

Zmarszczki to bolączka wielu kobiet. Już po 25 roku życia skóra zaczyna tracić jędrność i elastyczność, w wyniku czego na jej powierzchni zaczynają pojawiać się nieestetyczne bruzdy. Najszybciej pojawiającymi się zmarszczkami są te wokół oczu i ust, zwane zmarszczkami mimicznymi. I mimo, że walka ze zmarszczkami wydaje się być dość trudna, to jednak zwycięstwo leży w zasięgu naszych możliwości. Jeśli do zmarszczek podejdziemy w odpowiedni sposób, szybko zobaczymy pożądane efekty.

Tajną bronią większości kobiet (również moją) jest dobry krem przeciwzmarszczkowy, idealnie dobrany do potrzeb skóry, wieku i stopnia zaawansowania zmarszczek. Z pewnością spytacie w tym miejscu, co znaczy dobry krem. Zacznijmy od tego, że dobry nie równa się drogi. Mity na temat tego, że tylko drogie preparaty są skuteczne, już dawno zostały obalone. Dobry krem to taki, który posiada koenzym Q10, zwany przez niektórych cudowną witaminą przedłużającą życie komórek. To właśnie koenzym Q10 pobudza układ immunologiczny i rozprawia się z wolnymi rodnikami – głównymi winowajcami starzenia się skóry.

A jeśli mowa o koenzymie Q10 to warto wspomnieć o nim słów kilka. Został on odkryty w 1956 roku i dość szybko zyskał miano eliksiru młodości. Dziś cieszy się równie dużym zainteresowaniem, jak te parę lat temu. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż koenzym Q10 przynosi fenomenalne efekty. Odmładza skórę, spłyca istniejące już zmarszczki i zapobiega tworzeniu się nowych. Utrzymuje też w dobrym stanie tętnice, a do tego chroni przed niedotlenieniem, pobudza metabolizm skóry i procesy jej regeneracji. Do 25 roku życia organizm jest w stanie sam wyprodukować koenzym Q10. Z czasem jednak ta zdolność do jego produkowania drastycznie spada. Co za tym idzie, po 25 roku życia, a zwłaszcza w okolicach 30 roku życia warto wspomagać się produktami z koenzymem Q10.

NIVEA Q10 - krem przeciwzmarszczkowy na dzień (źródło: nivea.pl)
NIVEA Q10 – krem przeciwzmarszczkowy na dzień (źródło: nivea.pl)

Kosmetyków z koenzymem Q10 nie brakuje na rynku. Jednakże nie wszystkie z nich przynoszą zadowalające efekty. Godnymi polecenia są na pewno produkty NIVEA VISAGE – koenzym Q10. Zwalczają one istniejące zmarszczki i widoczne linie poprzez zwiększenie ilości naturalnie występującego w skórze koenzymu Q10 i dogłębne nawilżenie. W bogatej gamie produktów NIVEA znajdziemy zarówno kremy przeciwzmarszczkowe na noc i na dzień, jak również wygładzające maseczki Q10 oraz przeciwzmarszczkowe kremy pod oczy. Wszystkie produkty, jak i każdy z osoba genialnie redukują zmarszczki, a jednocześnie doskonale pielęgnują skórę.

NIVEA Q10 PLUS - krem przeciwzmarszczkowy pod oczy (źródło: nivea.pl)
NIVEA Q10 PLUS – krem przeciwzmarszczkowy pod oczy (źródło: nivea.pl)

Aby kuracja przeciwzmarszczkowa była jeszcze bardziej skuteczna, poza odpowiednio dobranymi kosmetykami, warto również zmienić swoją codzienną dietę. Naturalnymi przeciwutleniaczami są seler, czosnek, brukselka, papryka i marchew, dlatego też należy włączyć je do codziennego menu. Zawarta w warzywach witamina A genialnie odmładza skórę. Z kolei witamina C bierze czynny udział w syntezie kolagenu oraz ujędrnia skórę.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice