...
pielęgnacja twarzyPoradnikitwarz

Akcja: walczymy ze zmarszczkami

Dopiero co zdążyłyśmy uporać się ze zmorą i zapomnieć o traumie, jaką był trądzik, a na horyzoncie pojawiają się zmarszczki. Prawdziwa udręka kobiet! Nie da się ukryć, że zmarszczki nie budzą naszej radości i sympatii. Dobrze, że istnieje kilka sposobów, które pozwalają nam uporać się z nimi skutecznie i bezboleśnie. Niektóre z tych sposobów są na wyciągnięcie ręki i nie kosztują zbyt dużo. W inne trzeba zainwestować kilka groszy lub własnego czasu… Pamiętajcie, że im wcześniej rozpoczniecie walkę ze zmarszczkami, tym szybciej się ich pozbędziecie i skuteczniej zahamujecie proces starzenia się skóry.

  1. Krem przeciwzmarszczkowy
krem przeciwzmarszczkowy Nivea Q10 plus (źrodło: nivea.pl)
krem przeciwzmarszczkowy Nivea Q10 plus (źrodło: nivea.pl)

Większość z nas myśli, że krem przeciwzmarszczkowy to produkt stworzony dla kobiet dojrzałych. Tymczasem po tego typu specyfik powinny sięgać panie, które skończyły 30 lat. Dlaczego? Bo to właśnie wtedy nasza skóra produkuje coraz mniej substancji odżywczych, w tym cennego kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność.

Jeśli macie więcej niż 30 lat, sam krem nawilżający to zdecydowanie za mało. Na półce powinien zagościć również krem przeciwzmarszczkowy (http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegnacja-twarzy/Q10/Krem-przeciwzmarszczkowy-Q10PLUS-na-dzien-z-filtrem-SPF-15). Te, które dziś znajdziemy w sklepach są bardzo wszechstronne: odżywiają, nawilżają i regenerują skórę. Zwalczają drobne zmarszczki i zapobiegają pojawianiu się nowych. Można stosować je codziennie, niezależnie od rodzaju skóry.

  1. Maseczki ujędrniające

Maseczki od zawsze gościły na naszych półkach. Te o właściwościach przeciwzmarszczkowych świetnie uzupełniają działanie kremu przeciwzmarszczkowego. Takie kosmetyki zawierają znacznie więcej składników aktywnych niż te, które stosuje się na co dzień. Razem z kremami przeciwzmarszczkowymi tworzą zaporę skutecznie powstrzymującą działanie czasu. Po zastosowaniu takiej maseczki, nasza twarz staje się bardziej świeża i wypoczęta. Zyskuje też „nową” jędrność i elastyczność.

Po maseczki przeciwzmarszczkowe nie sięgamy codziennie. Raz lub dwa razy w tygodniu spokojnie wystarczy. Z dobroczynnego działania masek mogą korzystać wszystkie kobiety – również te po 30 roku życia. Taka maska nałożona na twarz przed wielkim wyjściem, zdziała prawdziwe cuda.

  1. Masaż twarzy

Z pewnością nie raz zetknęłyście się z radą, aby regularnie wykonywać masaż twarzy. Nawet niewielkie ugniatanie skóry twarzy może zdziałać cuda i sprawić, że skóra stanie się bardziej jędrna. Masaż przeciwzmarszczkowy możemy wykonać u kosmetyczki. Możemy też zaserwować go sobie same – najlepiej podczas nakładania kremu.

Masaż dobrze jest rozpocząć od dołu twarzy i kierować się ku górze. Zaczynamy więc od brody, a następnie ugniatając palcami skórę kierujemy się w kierunku policzków i skroni. Na samym końcu wykonujemy masaż czoła.

  1. Medycyna estetyczna

Świetnym ratunkiem dla naszej twarzy, zwłaszcza jeśli widnieją na niej dość zaawansowane zmarszczki jest medycyna estetyczna. Ta współczesna jest na tyle zaawansowana, że bez trudu radzi sobie z każdym problemem. I co najważniejsze – zapewnia spektakularne efekty już po kilku godzinach. Z bogatej gamy zabiegów, największą popularnością i zaufaniem cieszy się botox. Tuż za nim znajdują się zastrzyki z kwasu hialuronowego, który poza tym, że świetnie nawilża skórę, doskonale ją ujędrnia i przywraca jej utraconą elastyczność.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice