...
Poradniki

Błędy w makijażu przez które wyglądamy na starsze

błędy popełniane w makijazu

Większość z nas zaczyna dzień od makijażu. Bo z nim czujemy się piękniejsze i seksowniejsze. Poza tym, każda z nas lubi dobrze wyglądać. Makijaż ma za zadanie uwydatnienie naszych zalet, ukrycie zmęczenia, a nawet i przemęczenia. Niestety bardzo często zamiast upiększać, niepotrzebnie dodaje lat. Co robimy nie tak, że makijaż zamiast odejmować tylko dodaje nam lat? Sprawdź koniecznie i wyeliminuj te błędy od razu!

Nie nawilżamy skóry

Używasz nawilżającego kremu do twarzy? Robisz to regularnie? Jeśli odpowiedziałaś tak – wielkie braw! Jeśli powiedziałaś nie, to wiesz, że popełniasz wielki błąd. Bez kremu nawilżającego stosowanego regularnie, twoja skóra szybko stanie się susza i szara. Nie muszę chyba mówić, że na takiej skórze żaden kosmetyk nie będzie wyglądał dobrze. A wykonany makijaż zamiast dodawać uroku, doda tylko lat, przez co będziesz wyglądała na straszą niż w rzeczywistości. Musisz pamiętać o stosowaniu kremu dwa razy dziennie: rano i wieczorem – również wtedy, kiedy nakładasz na twarz makijaż. Zawsze przed położeniem podkładu, wklep w twarz krem nawilżający!

Pomijamy bazę pod makijaż

W makijażu sprawdza się jedna zasada: im mniej tym lepiej. Faktycznie tak jest. Jednakże zasada ta nie dotyczy bazy pod makijaż. Tak naprawdę nie ma makijażu bez bazy. Baza nie tylko przedłuża żywotność makijażu, ale także pomaga ukryć wszelkie niedoskonałości. Ładnie rozświetla twarz i sprytnie maskuje zmęczenie.

Używamy zbyt dużo pudru

Puder matujący jest ok i może być przyjacielem kobiety, ale należy postępować z nim bardzo ostrożnie. Zbyt duża ilość takiego pudru przyniesie efekty odwrotne od oczekiwanych. Może i twarz będzie matowa i nie będzie błyszczeć, ale przy okazji nasza skóra będzie wyglądała na kilka lat starszą. Zawsze pamiętaj o tym, aby strzepać z pędzla nadmiar pudru i nigdy nie nakładać wielu warstw. Jedno pociągnięcie pędzlem w zupełności wystarczy!

Zapominamy o różu

Róż to kosmetyk magiczny, dzięki któremu wyglądamy dziewczęco, młodo i świeżo. Dodaje rumieńców, co jest oznaką zdrowia. Nie warto pomijać go w codziennym makijażu. Warto natomiast odpowiednio dobrać odcień różu do koloru naszej karnacji.

Wykonujemy zbyt mocny makijaż

Mocno wytuszowane rzęsy, do tego eyeliner, bronzer, czerwona szminka. Zdarza nam się przesadzać i nie ma co się tego wypierać. O ile szykujemy się na bal przebierańców, to ok. Ale jeśli wykonujemy makijaż na codzienne wyjście, to już stanowczo tego wszystkiego za dużo. Zbyt mocny makijaż nie tylko robi z nas karykaturę człowieka, ale także bardzo postarza! Jeśli nie chcemy robić sobie krzywdy, pamiętajmy: mniej zawsze znaczy lepiej. Jeśli chcesz podkreślić oczy, to zapomnij o mocnych ustach. Nie przesadzaj też z ilością tuszu do rzęs. Jeśli chcesz zaakcentować usta, oczy zostaw w spokoju, ewentualnie delikatnie je wytuszuj. Pamiętaj – delikatny make up to najlepszy sojusznik kobiet.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice