...
dłonie i stopypielęgnacja stópPoradniki

Jak dbać o stopy latem

pielęgnacja stóp (źródło: pinterest)
pielęgnacja stóp (źródło: pinterest)

Kochamy lato! Jednakże jest to sezon niezwykle wymagający. W okresie wakacyjnym dużej uwagi domagają się nasze stopy. Na skutek działania wysokich temperatur i ciepłego wiatru stają się przesuszone, szorstkie, zgrubiałe i pękające. Do tego nie zawsze wygodne letnie obuwie powodują bolesne otarcia.

Aby cieszyć się zdrowymi i estetycznie wyglądającymi stopami, musimy poświęcić im trochę chwili, a także przestrzegać kilku złotych zasad. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby tuż po kąpieli dokładnie osuszyć stopy, szczególną uwagę zwracając na skórę między palcami. O ile do skóry stóp warto używać olejków i kremów nawilżających, o tyle do przestrzeni między palcami musimy używać odpowiedniego talku lub zasypki.

Odpowiednie buty, stopki, antyperspiranty

Istotną rolę w utrzymaniu ładnych i zdrowych stóp odgrywają też buty. Im wygodniejsze, tym mniej problemów z rozmaitymi dolegliwościami. Ważne jest aby te same buty często zmieniać. Najlepsze dla naszych stóp jest zakładanie tej samej pary po minimum 24 godzinach. Przez ten czas obuwie zdążą wyschnąć, co uchroni nasze stopy przed nieładnym zapachem i infekcjami.

pinterest
pinterest

W sezonie letnim warto zaopatrzyć się także w stopki terapeutyczne. Hamują one rozwój grzybów i bakterii, a także pobudzają mikrokrążenie w skórze, co z kolei sprzyja usuwaniu toksyn. Stopki są idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnie uprawiających sport oraz takich, które dużo czasu spędzają na chodzeniu. Genialnie zmiękczają skórę stóp i chronią ją przed uszkodzeniami.

Fajnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób borykających się z potliwością stóp są filtry do obuwia. Włożone na noc do butów zmniejszają wilgoć, działają bakteriobójczo i usuwają nieprzyjemny zapach.

Latem warto zaopatrzyć się także w antyperspirant do stóp, który hamuje wydzielanie potu i rozwój bakterii. Warto zaprzyjaźnić się również z talkiem czyli popularną zasypką. Nie tylko ochroni naszą skórę przed bakteriami, ale także brudem i otarciem naskórka.

Zabiegi, które wykonacie w domu

Numerem jeden w pielęgnacji stóp latem powinien być peeling. Regularne złuszczanie skóry stóp jest szalenie ważne, gdyż to właśnie nasze stopy są najbardziej narażone na powstawanie nieładnych zrogowaceń naskórka. Systematycznie wykonywany peeling poprawi także ogólną kondycję skóry stóp.

pinterest
pinterest

Numerem dwa w pielęgnacji stóp latem są dobre kremy nawilżające. Powinno się nakładać je przynajmniej dwa razy dziennie. Po aplikacji kremu na skórę dobrze jest choć na chwilę nałożyć skarpetki tak, aby krem mógł właściwie się wchłonąć.

Od czasu do czasu naszym stopom należą się także chwile odprężenia i relaksu. W tym celu dobrze zaserwować im specjalne kąpiele. Fajne efekty dają kąpiele z olejkami, solą morską lub specjalnymi płynami nawilżającymi i relaksującymi. Działanie odprężające ma kąpiel lawendowa. Z kolei ta z olejkami pomarańczowymi zadziała energetyzująco. Systematycznie wykonywane kąpiele poprawią kondycję naszych stóp i sprawią, że te będą piękniejsze.

pinterest
pinterest

Największym sprzymierzeńcem stóp są tarki i pumeksy. Na pewno warto posiadać je w swojej łazience. Zarówno jeden, jak i drugi przyrząd pomoże zmniejszyć, a nawet i całkiem usunąć stwardnienia, zwłaszcza te zlokalizowane na piętach. Po pumeks lub tarkę dobrze jest sięgać po każdej kąpieli, kiedy to skóra jest idealnie zmiękczona.

Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji stóp jest ich masaż. Odpowiednio wykonany nie tylko odpręży nasze nogi, ale także poprawi ich krążenie. Masaż możemy śmiało wykonać samodzielnie w zaciszu własnego domu. Wystarczy tylko zakupić specjalne masażery i gotowe.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice