...
pielęgnacja ciałaPoradniki

Jak korzystać z solarium zimą?

Zimą niczego nie brakuje nam tak bardzo, jak słońca. Bez niego czujemy się apatyczni, zmęczeni, nie mamy energii, wigoru, ani chęci do działania, popadamy w przygnębienie. Najlepszym lekarstwem na brak słońca w sezonie zimowym jest solarium. Trzeba przyznać, że już kilka minut sztucznego opalania może poprawić samopoczucie i doskonale wpłynąć na nasz nastrój. Co ciekawe, regularne (aczkolwiek niezbyt częste) wizyty w solarium wpłyną na wytworzenie w organizmie hormonów szczęścia, endorfin. Aby ustrzec się negatywnych skutków korzystania ze sztucznego słońca należy zadbać o umiar i mądre podejście do tematu.

Jak korzystać z solarium zimą?

Zacznijmy od tego, że w sezonie zimowym skóra jest bardziej wrażliwa i podatna na różnego rodzaju uszkodzenia, szybko się przesusza i rogowacieje. Co za tym idzie, korzystanie z solarium zimą jest bardziej niebezpieczne, aniżeli latem, czy wiosną. Chcąc cieszyć się dobrym nastrojem i lekko brązową skórą bez oparzeń i podrażnień, warto zadbać o kilka detali. Przede wszystkim nie powinno wybierać się zbyt długich i częstych sesji. Pierwsze wizyty w solarium nie powinny trwać dłużej, niż 5-6 minut i nie powinny być powtarzane częściej, niż 2 razy w tygodniu. Gdy skóra będzie już przygotowana na przyjęcie określonej dawki promieniowania UV, wówczas można stopniowo zwiększyć wizyty do kilkunastu minut.

Kwestią niezwykle ważną w korzystaniu z solarium zimową porą jest odpowiednia ochrona skóry. Podstawą powinien być krem do opalania z jak największym filtrem UV, a także intensywnie nawilżający krem po opalaniu, który zabezpieczy skórę przed wysuszeniem. Idealnym rozwiązaniem są na pewno kosmetyki organiczne, które poprawiają kondycję skóry, jak również mleczka i balsamy zawierające witaminę D i E, które zwalczają wolne rodniki. Zanim jednak rozpocznie się aplikację kosmetyków po opalaniu, dobrze jest nieco „uspokoić” skórę i ją ostudzić. Zbyt szybka aplikacja kosmetyku może spowodować, że skóra będzie miała problemy z oddychaniem i oddawaniem nagromadzonego ciepła.

Podczas opalania w solarium należy pamiętać również o właściwej ochronie oczu i nie rezygnować z zakładania okularów ochronnych. Biorąc pod uwagę fakt, że zimą skóra jest delikatniejsza i cieńsza, aniżeli w przypadku pozostałych pór roku, należy dokładnie zabezpieczyć również wszystkie znamiona. Dobrze jest posmarować je kremem ochronnym i zakleić plasterkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice