...
makijażmakijaż oczuPoradniki

Perfekcyjny makijaż oczu krok po kroku

Bez względu na to, czy robimy dzienny makijaż oczu, czy wieczorowy, naturalny, czy bardziej ekstrawagancki – zasady jego wykonania pozostają niezmienne. Chcąc mieć perfekcyjny makijaż oczu, należy wykonywać go krok po kroku, według ściśle określonego porządku.

pomalowane oko

 

1. Przed pomalowaniem oka – odpowiednio je przygotuj na przyjęcie kosmetyków. Warto pamiętać, aby zarówno rzęsy, jak i powieki nie były zbyt tłuste, ani też mokre. Przed aplikacją kosmetyków kolorowych, warto pokryć powiekę niedużą ilością podkładu, a następnie delikatnie ją przypudrować pudrem w kamieniu.

2. Cień kładziemy na powiekę jako pierwszy, jeszcze przed obrysowaniem oka kredką i nałożeniem tuszu do rzęs. Cień należy aplikować małymi partiami, gdyż ich nadmiar może być później trudny do usunięcia. Dla naturalnego efektu makijażu dobrze jest sięgnąć po cień matowy, który nie będzie rzucał się w oczy lub subtelny, delikatnie mieniący się cień opalizujący. Wszelkie odcienie perłowe warto zarezerwować na specjalne wyjścia lub na wieczór.

Sama aplikacja cienia na powiekę może odbywać się w różny sposób, na sucho lub na morko (efekt wówczas jest trwalszy), przy pomocy specjalnej gąbki lub pędzelka, w zależności od indywidualnych preferencji. Przy doborze cieni do powiek, warto pamiętać o jednym – aby nie gasić koloru tęczówki. Przy oczach niebieskich, dobrze jest wybierać kosmetyki w odcieniach różu, ciemnego brązu i miedzi. W przypadku oczu orzechowych, warto postawić na kolory kremowe, beżowe i szarawo-zielone. Z kolei w przypadku oczu zielonych, dobrze jest wybrać kosmetyki w kolorach śliwki i różu.

3. Kolejnym krokiem po nałożeniu cieni jest obrysowanie oka kredką, która idealnie je podkreśli. Wybierając kredkę w kolorze białym lub jasnoróżowym i malując nią wewnętrzną stronę dolnej powieki, optycznie powiększymy oko. Odwrotny efekt uzyskamy sięgając po kredkę w kolorze czerni. Dla naturalnego efektu makijażu, dobrze jest narysować kreskę w sposób bardzo subtelny, oszczędny, niemalże niezauważalny. Aby efekt był bardziej wyrazisty, teatralny, narysowana kreska powinna być grubsza, zwłaszcza po zewnętrznej stronie oka.

4. Krokiem wieńczącym całe dzieło jest wytuszowanie rzęs. Warto pamiętać, aby na szczoteczce nie było zbyt dużo kosmetyku, bowiem wówczas rzęsy posklejają się i nie będą wyglądać estetycznie. Tuszując rzęsy należy robić to ruchem zygzakowatym, od nasady rzęs aż po ich końce. Malując rzęsy raz uzyskamy bardzo naturalny efekt. Dla wzmocnienia makijażu, można rzęsy pociągnąć tuszem dwa lub nawet trzy razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice