...
Poradnikitwarz

Piękne brwi

zdjęcie pięknie wyregulowanych brwii
źródło: www.beauty4ever.pl

Brwi są oprawą dla oczu. Jeśli chcemy, aby nasze spojrzenie było zmysłowe i piękne, musimy zadbać o brwi. Idealnie wymodelowane, odpowiednio wypielęgnowane wspaniale podkreślają oczy i ładnie zaakcentują makijaż. Uwaga! Ładne brwi to nie te mocno wyskubane. Wręcz przeciwnie! Od dłuższego już czasu panuje moda na brwi naturalne, co oczywiście nie oznacza zaniedbane. Grube brwi owszem są teraz najbardziej pożądane, ale one także powinny być ładnie wyskubane. Odpowiedni kształt brwi potrafi zrobić naprawdę wiele dla naszej urody.

Kształt brwi

Kształt brwi zależy przede wszystkim od twarzy, rozstawienia oczu i naturalnego łuku brwiowego. Nie istnieje jeden uniwersalny kształt brwi, a wyznaczenie kształtu może na początku wydawać się trudne. Aby wyznaczyć początek łuku, należy przyłożyć kredkę do skrzydełka nosa, w taki sposób, aby przebiegała przez wewnętrzny kącik oka. Punkt przecięcia kredki z linią brwi określi nam miejsce, w którym powinna zaczynać się brew. Jeżeli poza tym miejscem znajdują się jakieś włoski, należy się ich pozbyć – najlepiej pęsetą lub przy pomocy ciepłego wosku. Ale uwaga! Jeśli wcześniej nie używałyście wosku, lepiej nie eksperymentujcie z nim samodzielnie. Tego typu zabiegi zawsze warto powierzyć profesjonalistom, a więc kosmetyczce. A jak wyznaczyć koniec łuku brwiowego? W tym celu należy przyłożyć kredkę do skrzydełka nosa w taki sposób, aby przebiegała przez zewnętrzny kącik oka – ten punkt, w którym kredka przetnie brew, będzie jej końcem.

Regulacja brwi – przygotowanie

Regulacja brwi w zaciszu własnego domu, to nie tylko wygoda, ale i oszczędność. Aby samodzielnie przeprowadzić regulację brwi, musimy odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o higienę – dokładnie umyć ręce i zdezynfekować pęsetę. W przeciwnym razie może wkraść się zakażenie, które nie będzie dobrze się prezentować, a poza tym może być bolesne. Regulując brwi, poza dobrą pęsetą, należy zadbać o dobre światło. To znacznie ułatwi wyrywanie włosków i pomoże uzyskać perfekcyjny efekt.

Regulacja brwi – działanie

Jak wyrywać włoski? Na pewno nie przypadkowo i byle jak! Należy pamiętać, że włoski wyrywamy zawsze w kierunku ich wzrostu, wykonując przy tym pewne i szybkie ruchy. Dzięki temu będzie mniej boleć! Nigdy nie wyrywamy brwi od góry. Górna część łuku brwiowego zazwyczaj odrasta w postaci grubych, sterczących i mało atrakcyjnych włosków. Lepiej tego uniknąć, bo efekt może być karykaturalny. Osoby, które mają niską tolerancję na ból, przed depilacją brwi mogą delikatnie schłodzić łuk brwiowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice