...
Poradnikistylizacja włosówwłosy

Proste włosy w 4 krokach

jak prostować włosy

Idealnie proste włosy to marzenie wielu kobiet. O prostej fryzurce marzą zarówno posiadaczki lekkich fal, jak i bujnych loków. A wystarczy tylko dobra prostownica i parę sprytnych trików i w każdej chwili można cieszyć się piękną gładką fryzurą. Poniżej przedstawiam 4 proste kroki, które pomogą zrealizować marzenia o prostych włosach.

Po pierwsze – mycie włosów

Do mycia włosów warto zastosować specjalny szampon wygładzający. Następnie po umyciu włosów i dokładnym spłukaniu szamponu, aplikujemy odżywkę lub maskę o działaniu nawilżającym. Fanki naturalnych kosmetyków mogą użyć oleju kokosowego lub masła shea. Preparat nawilżający spłukujemy letnią, a następnie chłodną wodą. Nieco zimniejsza woda pozwoli zamknąć łuski włosów, dzięki czemu włosy staną się gładkie i nie będą się puszyć.

Po drugie – suszenie włosów

Jeżeli nie mamy odpowiednio dużo czasu, aby włosy wyschły same, nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po suszarkę. Uwaga! Włosy suszymy letnim strumieniem, nigdy tym gorącym. Na koniec używamy strumienia zimnego tak, aby zamknąć uchylone pod wpływem ciepła łuski włosów.

Po trzecie – prostowanie

Przed rozpoczęciem prostowania włosów prostownicą, warto zapewnić włosom ochronę przed działaniem wysokiej temperatury. Do tego celu służą tzw. kosmetyki termoochronne. Występują one zazwyczaj w postaci emulsji lub płynu w spryskiwaczu. Przed przystąpieniem do prostowania wystarczy spryskać włosy preparatem i gotowe. Możemy sięgnąć po prostownicę. Pamiętajcie, że kupując urządzenie do prostowania włosów, zawsze lepiej dodać parę groszy i kupić produkt z wyższej półki niż oszczędzić i później borykać się ze zniszczonymi włosami. Naprawdę dobra prostownica to ta wyposażona w ceramiczne płytki, posiadająca funkcję jonizacji i regulowaną temperaturę.

Przystępując do prostowania włosów, najpierw rozgrzewamy prostownicę do odpowiedniej temperatury. Im bardziej kręcone i grube włosy, tym temperatura powinna być wyższa. Prostowanie włosów rozpoczynamy od tyłu głowy, oddzielając cienkie pasma włosów i przejeżdżając po nich 1-3 razy prostownicą. Podczas przesuwania prostownicy po włosach nie należy się zatrzymywać, bo to spowoduje znaczne przesuszenie włosów.

Po czwarte – utrwalenie efektów

Po wyprostowaniu włosów należy raz jeszcze je przeczesać, a następnie spryskać płynem nabłyszczającym lub jedwabiem w płynie, który pozwoli utrwalić efekty stylizacji. Ale uwaga! Nie przesadzamy z ilością kosmetyku, bo wtedy zamiast prostych i ładnie błyszczących włosów będziemy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice