...
kosmetyki do włosówpielęgnacja włosówPoradnikistylizacja włosówwłosyzdrowie włosów

Przykra dolegliwość: wypadanie włosów

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Wypadanie włosów to jedna z tych przypadłości, która obniża jakość życia i wpędza nas w kompleksy. Sprawia, że wycofujemy się z życia towarzyskiego i zaczynamy zamykać się na innych. Niestety, ta wstydliwa przypadłość dotyka coraz większą liczbę nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Przyczyny takiego stanu rzeczy bywają różne. Za wypadaniem włosów mogą stać zmiany hormonalne, stosowanie niektórych leków, a także nieodpowiednia pielęgnacja i stylizacja włosów. U kobiet, wypadające włosy mogą być skutkiem ciąży lub menopauzy. Niekiedy, dolegliwość występuje przy takich chorobach, jak: toczeń rumieniowaty, nadczynność i niedoczynność tarczycy, grzybica skóry głowy i choroby skórne głowy. Kiedy indziej bywa następstwem stresu lub nadmiernego palenia papierosów.

Jak sobie pomóc?

  1. Preparaty do pielęgnacji włosów

O ile wypadanie włosów spowodowane jest złą pielęgnacją lub stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków, pomóc możemy sobie poprzez zmianę nawyków pielęgnacyjnych oraz sięganie po specjalistyczne preparaty do mycia i odżywiania włosów. Takie kosmetyki powinny zawierać:

– aloes i minerały morskie (łagodzą podrażnienia skóry głowy)

– witaminę A i E (przyspieszają regenerację cebulek włosa)

– kolagen (przyspiesza regenerację włosów)

– olejek z awokado (regeneruje włosy i nadaje im połysk)

– olejek jojoba, glicerynę (chronią przed utratą wody i zwiększają elastyczność włosów)

– ceramidy ( chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych)

  1. Stylizacja włosów

Jeśli wasze włosy mają tendencję do wypadania, należy ograniczyć do minimum korzystanie z takich urządzeń, jak: suszarka, prostownica, lokówka. Zamiast codziennego stosowania tych urządzeń, sięgajcie po nie tylko w nagłych (awaryjnych) sytuacjach. To samo tyczy się preparatów do stylizacji włosów. Wszelkie żele, pianki i lakiery ograniczcie do minimum. A jeśli nie wyobrażacie sobie bez ich życia – nie stosujcie ich w dużych ilościach.

  1. Delikatne traktowanie włosów

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że złe traktowanie włosów (szarpanie przy czesaniu, spinanie w ciasne koki, wystawianie na działanie silnych promieni słonecznych) może także przyczynić się do ich wypadania. Jeśli chcecie pozbyć się problemu, traktujcie włosy z należytym szacunkiem. Nie ciągnijcie ich, ani nie szarpcie przy rozczesywaniu. Nie fundujcie im także zbyt ciasnych upięć. A w sezonie letnim, nie wychodźcie z domu bez nakrycia głowy.

  1. Dieta

Bardzo często zmiana nawyków żywieniowych potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Zadbajcie o to, aby w codziennym menu zagościły nienasycone kwasy tłuszczowe, jak oliwa z oliwek, oliwki, pestki słonecznika lub dyni. Postarajcie się, aby jak najczęściej na waszych talerzach gościło rybie białko, witaminy i owoce. Nie bójcie się mrożonek. Gdy nie ma sezonowych owoców, te w wersji mrożonej są naprawdę dobrym rozwiązaniem. Mają dużo cennych wartości odżywczych i składników mineralnych.

  1. Tabletki na wypadanie włosów
Priorin Extra - tabletki na wypadanie włosów (źródło: www.priorin.pl)
Priorin Extra – tabletki na wypadanie włosów (źródło: www.priorin.pl)

Jeśli zmiana stylu życia, diety i codziennej pielęgnacji włosów nie przyniosą pożądanych efektów, sięgnijcie po tabletki na wypadanie włosów, jak np. PRIORIN EXTRA. Dostarczą one cebulkom ważnych składników i dzięki temu umożliwią rozwój zdrowych włosów. Preparat PRIORIN EXTRA posiada w swoim składzie składniki (m.in. ekstrakt z prosa, kwas pantotenowy, biotyne), które działają już na poziomie komórek włosa i pomagają zwiększyć porost włosów. Lek jest dobrze tolerowany i można go stosować przez długi czas.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice