...
kosmetyki do włosówpielęgnacja włosówPoradnikiwłosyzdrowie włosów

Szampon dla niemowląt – jaki wybrać?

szampon dla niemowląt

Większość maluszków rodzi się bez włosków lub z delikatnym meszkiem. Tylko niewielka część posiada bujną i gęstą czuprynę. I tak jak dzieci z delikatnymi włoskami można myć samym olejkiem, tak główkę z bujną czupryną należy potraktować już w sposób wyjątkowy. Dlaczego? Bo sam olejek to często za mało. Gdy włoski dziecka są dłuższe, należy sięgnąć po szampon do włosów.

Jaki powinien być ten pierwszy szampon?

Biorąc pod uwagę fakt, że zarówno włoski, jak i skóra główki dziecka są szalenie delikatne, należy wybrać taki kosmetyk, który nie podrażni maluszka i nie spowoduje nawrotu ciemieniuchy. Kategorycznie zabronione jest używanie szamponów przeznaczonych dla osób dorosłych. Początkowo włoski malucha można myć delikatnym, bezzapachowym mydełkiem, który nie spowoduje podrażnień. Później (gdy dziecko skończy miesiąc) mydełko można zamienić na szampon. Najlepsze szampony to te specjalnie dedykowane niemowlakom. Zawierają one starannie wyselekcjonowane składniki, które są bezpieczne dla delikatnej skóry malucha. Takie szampony delikatnie myją główkę dziecka, nie szczypią w oczy, nie uczulają i nie powodują swędzenia głowy. Pozostawiają czuprynkę czystą, miękką i gładką.

Jak często myć główkę maluszka?

Włosków dziecka nie należy myć codziennie. Wyjątkiem może być sezon letni, kiedy to maluszek poci się bardziej, niż zazwyczaj. Do mycia włosków nie należy używać zbyt dużej ilości szamponu. Kilka kropel z powodzeniem wystarczy. Pamiętajcie też, aby po umyciu włosków dziecka, nie suszyć ich na siłę. Włoski powinny wyschnąć samoistnie.

Najlepszy szampon dla niemowląt

Szampon z rumiankiem dla niemowląt (źródło: www.johnsonsbaby.com.pl)
Szampon z rumiankiem dla niemowląt (źródło: www.johnsonsbaby.com.pl)

Najczęściej polecanym przez pediatrów, jak również same mamy kosmetykiem jest szampon z rumiankiem dla niemowląt, który nie plącze włosów – znanej i lubianej marki Johnson’s Baby. Przeznaczony do jasnych, delikatnych i lekkich włosów malca, zapewnia im świeżość i czystość, a także pielęgnuje połysk blond czupryny. Dzięki unikalnej formule „no more tears”, szampon dla niemowląt Johnson’s Baby jest łagodny dla oczu niczym woda i nie szczypie w oczy.

W ofercie Johnson’s Baby godnym uwagi jest także szampon wzbogacony ekstraktem z lawendy o działaniu relaksującym i uspokajający. Zastosowana w nim formuła „no more tears” również dba o delikatne oczy dziecka i nie powoduje ich podrażnienia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice