...
pielęgnacja włosówwłosyzdrowie włosów

Co robić, żeby włosy szybciej rosły? Sprawdźcie same!

Pinterest.com
Pinterest.com

Długie włosy to chyba marzenie każdej z nas. Bez względu na to, ile mamy lat i czym się zajmujemy chcemy mieć bujną, zdrową i lśniącą czuprynę. W końcu, ktoś kiedyś powiedział, że piękne długie włosy są największym atrybutem kobiety…

Jeżeli tak, jak ja jesteście typem kobiety niecierpliwej, która nie lubi zbyt długo czekać na pożądane efekty, zdradzę wam kilka trików, które sprawią, że wasze włosy będą rosły znacznie szybciej. Dzięki pewnym zabiegom nie będziecie musiały czekać całą wieczność, aż wasze włosy znów będą długie i piękne.

Po pierwsze – regularne podcinanie końcówek

Z pewnością nie raz słyszałyście, że regularne podcinanie końcówek włosów przyspiesza ich wzrost? I jest w tym sporo racji. Poza tym, takie regularne podcinanie sprawi, że rosnące włosy będą zdrowsze i mocniejsze.

Po drugie – ograniczenie odżywek, masek i innych produktów kosmetycznych nakładanych na włosy

Może zabrzmi to dziwnie, ale stosowanie zbyt dużych ilości kosmetyków pielęgnacyjnych, zwłaszcza masek i odżywek sprawia, że włosy znacznie wolniej rosną. Dzieje się tak dlatego, że produkty te nadmiernie obciążają włosy. Zamiast kilku kosmetyków na raz, wybierzcie jeden konkretny. To samo tyczy się produktów do stylizacji włosów. Jeśli chcecie, aby wasze włosy szybciej rosły, zrezygnujcie z wszelkich lakierów, żeli, itp.

Pinterest.com
Pinterest.com

Po trzecie – szczotkowanie włosów

Oczywiście nie chodzi tu o to, aby szczotkować włosy 100 razy na dobę. Chodzi o to, aby szczotkowanie przebiegało w sposób właściwy i przy użyciu właściwych akcesoriów. Do czesania włosów dobrze jest wybierać szczotki o miękkim włosiu. Zabronione są szczotki druciane, które bardzo niszczą włosy. Pamiętajcie też o tym, aby w trakcie czesania nie szarpać nerwowo włosów, tylko delikatnie i spokojnie je rozczesywać. Taki zabieg zapobiegnie osłabieniu włosów i sprawi, że będą one silniejsze.

Po czwarte – masaż głowy

Nie jest tajemnicą, że systematyczne masowanie głowy nie tylko działa relaksująco, ale także pobudza wzrost włosa. Sprawia też, że rosnące włosy są silniejsze i mocniejsze.

Po piąte – odpowiednia dieta

Z pewnością nie raz słyszałyście, że zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta ma doskonały wpływ na kondycję włosa. Jeśli chcecie mieć zdrowsze i mocniejsze włosy, musicie wyeliminować z codziennej diety cukry i tłuszcze. Musicie zadbać też, aby na waszych talerzach gościły witaminy i proteiny. Najlepszym przyjacielem zdrowych włosów są zielone warzywa.

2 comments
  1. Matunia

    O tym, że częste podcinanie końcówek powoduje szybszy wzrost włosów to słyszałam, ale o pozostałych metodach już nie. Muszę je wypróbować

  2. Anka

    Podcinanie końcówek to raz. Pożądane efekty daje też łagodne czesanie włosów. Z własnego doświadczenia wiem, że nerwowe szarpania włosów tylko im szkodzi, a na pewno nie pomaga w szybszym rośnięciu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice