...
pielęgnacja włosówzdrowie włosów

Domowe sposoby na pielęgnację włosów

Piękne, lśniące, zadbane włosy są najlepszą wizytówką każdej kobiety. Niestety, czasami dzieje się tak, że włosy z różnych przyczyn zaczynają odbiegać od ideału. Zamiast od razu biec do fryzjera, warto jest zastosować domowe sposoby na regenerację włosów.

Oto kilka z nich:

JAJKA

Surowe jajka to idealny produkt na przywrócenie włosom dawnej świetności. Musicie jednak pamiętać, że mając włosy przetłuszczające się, możecie używać tylko samego białka. Przy włosach suchych i łamliwych – tylko żółtka. Osoby z normalnymi włosami, mogą używać całych jajek. Taką mieszankę jajeczną (w ilości pół szklanki) należy wetrzeć we włosy i pozostawić na 20 minut, po czym spłukać chłodną wodą i umyć szamponem. Kurację powtarzać raz w miesiącu.

MIÓD

Jest on substancją, która doskonale zatrzymuje wilgoć, przez co włosy są odpowiednio nawilżone i odżywione. Miód w ilości około pół szklanki należy wmasować w wilgotne włosy i pozostawić na 20 minut. Jeśli miód jest bardzo gęsty, można dodać do niego łyżkę oliwy.

OLIWA Z OLIWEK

Produkt polecany zwłaszcza włosom suchym. Oliwę należy delikatnie podgrzać, a następnie wmasować we włosy, owinąć foliowym woreczkiem i ręcznikiem i pozostawić na ok. 30 minut. Po tym czasie należy dokładnie spłukać oliwę z głowy, a następnie umyć włosy szamponem.

PIWO

Dodaje zmęczonym włosom witalność. Do pół szklanki piwa (które wcześniej trochę odstało) należy dodać surowe jajko i łyżeczkę oleju, a następnie wmasować we włosy i pozostawić na 15 minut, po czym dokładnie spłukać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice