...
pielęgnacja włosówwłosyzdrowie włosów

Jak dbać o włosy w sezonie jesiennym

pinterest
pinterest

Sezon jesienny nie jest łaskawy ani dla naszego zdrowia, ani dla naszej urody. Szczególnie trudny jest on dla naszych włosów, które w tym czasie powinny być poddane specjalnej trosce i opiece. Pamiętajcie, że zmienne warunki atmosferyczne mogą przysporzyć naszym włosom wielu problemów. Ustrzeżcie je więc przed tym.

Co robić, by włosy pozostawały w niezmienne dobrej formie, nawet wtedy, gdy za oknem hula silny wiatr, a temperatury stają się coraz niższe? Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów. Najlepszym wyborem będą produkty silnie i głęboko nawilżające. Poza samym szamponem, warto zaopatrzyć się również w odżywkę nawilżającą oraz maskę regenerującą.

pinterest
pinterest

W momencie kiedy temperatury opadły, włosy zazwyczaj nie przetłuszczają się już tak szybko, jak ma to miejsce latem. Co za tym idzie, możemy pozwolić sobie na nieco rzadsze ich mycie. Jeśli to tylko możliwe, nie myjcie włosów codziennie. Zamiast zwykłych szamponów używanych na morko, możecie śmiało używać suchych preparatów w postaci proszku, które po wmasowaniu w skórę głowy sprawią, że włosy będą wyglądać świeżo. Myjąc głowę warto zadbać o to, aby woda nie była zbyt gorąca. Susząc włosy z kolei dobrze jest zadbać o zastosowanie produktów, które uchronią włos przed uszkodzeniem i zniszczeniem. Dobrze jest również unikać gorącego strumienia powietrza z suszarki. Zamiast niego zastosujecie letnie lub chłodne powietrze. Efekt suszenia będzie taki sam, a włosy zostaną ocalone przed spaleniem. Zamiast prostować włosy tradycyjną prostownicą, jesienią warto skusić się na keratynowe prostowanie włosów. Z takiej usługi możecie skorzystać w salonach fryzjerskich.

Jesienią włosy wymagają tak samo dużego, aczkolwiek nieco odmiennego zabezpieczenia, jak latem. W sezonie jesiennym warto sięgać po specjalne oleje ochronne. Idealnym rozwiązaniem jest wmasowywanie we włosy olejku araganowego lub malinowego. Tylko tyle i aż tyle, aby włosy zachowały dobrą formę. W momencie kiedy temperatury staną się naprawdę niskie, wówczas warto zdecydować się na silikony ochronne.

pinterest
pinterest

Bardzo ważnym czynnikiem w pielęgnacji włosów, o którym zdarza nam się zapominać jest właściwa dieta. Dobrze by była ona bogata w żelazo, witaminę A i C, a także D i E. Żelazo znajdziecie w takich warzywach, jak szpinak, sałata, czy brokuły. W orzechach włoskich znajdziecie wyżej wymienione witaminy oraz selen. Doskonały wpływ na kondycję naszych włosów ma dynia. A że jesień to sezon na dynię, warto po nią, a zwłaszcza po jej pestki sięgać dość często. Oczywiście bez świeżych warzyw i owoców również nie może się obejść. Zawarte w nich witaminy ustrzegą włosy przed łamaniem się i wypadaniem. Jedzmy więc dla zdrowia i urody naszych włosów nie tylko jabłka i gruszki, ale także winogrona i śliwki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice