...
choroby i problemy zdrowotneZdrowiezdrowie kobiety

Co na hemoroidy? Poznaj skuteczne sposoby

Hemoroidy to bardzo bolesna dolegliwość, która najczęściej dotyka osoby prowadzące siedzący tryb życia. Nieleczone hemoroidy potrafią skutecznie uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie w pracy, co więcej –  mogą być przyczyną zachorowania na raka odbytnicy. Żylaki odbytu wciąż stanowią w naszym społeczeństwie temat tabu. Do proktologa wiele osób udaje się za późno, konieczne są wówczas laseroterapia lub nawet ostre cięcie chirurgiczne. Aby skutecznie poradzić sobie z hemoroidami, warto działać natychmiastowo. Jeżeli żylaki odbytu nie są duże, warto spróbować domowe sposoby oraz preparaty apteczne, jak maści i czopki.

Domowe sposobowy na hemoroidy

Domowe sposobowy na żylaki odbytu będą skuteczne, jeżeli zastosujemy je wtedy, gdy pojawiają się pierwsze objawy,  którymi są: uporczywy świąd, sącząca się wydzielina oraz krwawienie, obecne bardzo często podczas wypróżniania. Ulgę może przynieść 10-minutowa nasiadówka w wannie. Wystarczy przygotować napar z rumianku, kory dębu i wlać go do wanny. Następnie trzeba usiąść w wannie z podkurczonymi nogami przez kilka minut. Właściwości przeciwzapalne i uspokajające mają także niektóre olejki, jak np. lawendowy, cytrynowy i rozmarynowy. Kąpiele z dodatkiem olejków zmniejszają ból i minimalizują powstanie obrzęku. Pomocne na hemoroidy będą także okłady stosowane bezpośredni ona skórę. Dobre właściwości ma herbata, bo zawiera taninę o właściwościach ściągających. Okłady z wilgotnej torebki herbaty złagodzą nieprzyjemne objawy pojawiające się w okolicy odbytu.  Wiele osób uważa, że dobrym sposobem na leczenie hemoroidów we wczesnym stadium są ziołowe herbaty.  W sklepie zielarskim można kupić gotowe mieszanki ziołowe z piołunu, pokrzywy, skrzypu polnego i czarnego bzu.

maść ruskorex wraz z opakowaniem
źródło: http://www.ruskorex.pl/o-produkcie

Apteczne sposoby na hemoroidy

Domowe metody łagodzenia objawów hemoroidów mogą być niewystarczające. Warto udać się do apteki po maści i czopki oraz tabletki, które pomagają zmniejszyć dolegliwości i zapobiegają rozwojowi guzków. Maści mają właściwości przeciwbakteryjne i zmniejszające obrzęk. Godnym polecenia produktem jest maść Ruskorex, która stanowi połączenie dwóch składników –chlorowodorku tetrakainy oraz ruskogeiny. Lek ten przynosi ulgę i ma właściwości przeciwzapalne (więcej). Ruskorex silnie znieczula i kompleksowo leczy hemoroidy. Preparat ten stosuje się także w leczeniu objawów świądu odbytu, w stanach zapalnych błony śluzowej odbytnicy oraz w zapaleniu zakrzepowym guzków krwawniczych. Uwaga! Gdy okolice odbytnica jest bardzo podrażniona, lepiej jest stosować tylko maści typu Ruskorex, a gdy dolegliwości są niewielkie  – wystarczą tylko czopki tego samego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice