...
choroby i problemy zdrowotnePoradnikiprodukty farmaceutyczneZdrowiezdrowie kobiety

Jak leczyć kamicę nerkową?

Lekarz rozpoznał u Ciebie kamicę nerkową? Bez obaw, z tym możesz sobie poradzić. Niestety w wielu przypadkach kamica nerkowa przebiega bezobjawowo i o jej istnieniu dowiadujemy się w chwili wystąpienia kolki. Wtedy trzeba działać natychmiastowo. Atak nerki jest tak silny, że chory musi zgłosić się na izbę przyjęć do szpitala. Leczenie kamicy nerkowej to ciągła walka z bólem.

ból nerki


Skąd te kamienie?
Kamica nerkowa to nic innego jak „magazynowanie” w układzie moczowym złogów, inaczej nazywanych kamieniami moczowymi. Są zbudowane z substancji chemicznych, które nie zostały rozpuszczone w moczu. Z czasem tworzy się „piasek w nerkach”, który prowadzi do powstania kamieni. Przyczyną ataku kolki nerkowej jest przemieszczanie się kamieni z nerki do moczowodu.

U jednych powstają kamienie w nerkach, a u innych nie. Do tej pory nie została zdiagnozowana bezpośrednia przyczyna powstania kamicy nerkowej. Wiadomo jedynie, jakie czynniki warunkują pojawienie się ich w moczowodzie. Na pewno odwodnienie organizmu może być bezpośrednią przyczyną wystąpienia choroby. Większe znaczenie mają jednak przebyte zakażenia układu moczowego, wszelkiego rodzaju choroby nerek i niektóre schorzenia układu pokarmowego. Nie bez znaczenia są skłonności genetyczne.

Leki na kamicę nerkową
Leczenie kamicy nerkowej polega na zapobieganiu dalszemu rozwojowi choroby i reagowanie na ból występujący podczas przemieszczania się kamieni w układzie moczowym. Niekiedy mogą pojawić się ciężkie objawy, takie jak krwiomocz, wymioty, omdlenia, które wymagają hospitalizacji. Terapia kamicy nerkowej polega na przyjmowaniu antybiotyków, środków moczopędnych i cytrynianu sodu. W indywidualnych przypadkach ma miejsce leczenie inwazyjne, które polega na zabiegowym rozkruszeniu złogów za pomocą fal elektromagnetycznych.

Przy doraźnym leczeniu bólów słabych i umiarkowanych, stosuje się leki przeciwbólowe i rozkurczowe, które ułatwiają eliminację kamieni oraz udrażniają funkcjonowanie układu moczowego. Ostatnie badania pokazują skuteczność drotaweryny w leczeniu bólów związanych ze skurczem mięśni gładkich. Jest to substancja czynna znajdujące się w NO-SPIE, która działa niezawodnie i szybko bez powodowania żadnych skutków ubocznych. Gdy kolka dopadnie w samochodzie, po środek możemy sięgać bez obaw. NO-SPA nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów. Więcej na ten temat znajdziecie na podstronie www.no-spa.pl – kamica nerkowa. Niemniej jednak każdy ból nerki powinno się skonsultować przede wszystkim z urologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice