...
choroby i problemy zdrowotneprodukty farmaceutyczneZdrowie

Jak poradzić sobie z przewlekłym bólem stawów?

źródło:Pinterest
źródło:Pinterest

Jeżeli często towarzyszą Ci takie objawy, jak ból mięśni, stan podgorączkowy, obrzęki stawów, to być może chorujesz na reumatoidalne zapalenie stawów. Stopniowo może pojawić się ból stawów stóp oraz dłoni. Niestety niewiele osób w Polsce ma świadomość konieczności leczenia reumatyzmu. Zwykle winy szukamy w pogodzie, bo po prostu „łamie” nas w kościach „na deszcz” . Tymczasem nieleczone RZS może być przyczyną kalectwa. Chory musi znajdować się pod stałą opieką reumatologa i przyjmować leki. Ostatnio dużo mówi się o skuteczności Lyprinolu w leczeniu reumatyzmu.
Przyczyny zapalenia stawów
Reumatoidalne zapalenie stawów powstaje w wyniku kilku czynników. Choroba najczęściej pojawia się u osób o obniżonej odporności. W efekcie dochodzi do nieprawidłowego rozpoznania własnych tkanek jako przeciwników i produkowanie autoprzeciwciał. Reumatyzm najczęściej dotyka kobiet, u których w rodzinie odnotowano wcześniej problemy ze stawami. Przyczyn przewlekłego zapalenia stawów upatruje się w genach. Możliwe jest także, że reumatoidalne zapalenie stawów pojawia się na skutek ataku wirusa. Niektóre badania dowodzą związek długotrwałego stresu z wystąpieniem zapalenia stawów. Choroba ma swój początek w torebce stawowej, stąd w postaci zmian zapalnych ziaren kuje na inne elementy stawów, np. chrząstkę i błony maziowe. Po pewnym czasie odczuwalny staje się ból w obrębie stawów oraz zauważalny jest rozszerzający się obrzęk. Po kilku latach nieleczenia choroby, powstaje zwyrodnienie i zniekształcenie stawów. Wtedy leczenie okazuje się wprost niezbędne.

Leczenie reumatyzmu
Leczenie bólów stawów jest długotrwałe i kompleksowe. Obejmuje przyjmowanie leków dostosowanych do zmian chorobotwórczych w organizmie. W wielu przypadkach leczenie reumatyzmu wspomagane jest rehabilitacją. Zalecane są także kąpiele w wodach siarczanowych i radoczynnych. Niezbędna okazuje się także kinezyterapia. W terapii choroby stosuje się leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, które działają natychmiastowo i dostatecznie silnie. Godnym polecenia jest Lyprinol – lek w 100% bezpieczny i naturalny. W skład produktu farmaceutycznego wchodzą wielonasycone kwasy tłuszczowe oraz sterole roślinne, pochodzące z ekstraktów z małży zielonej. O skuteczności oleju z małży piszą czasopisma naukowe i medyczne na całym świecie. Badania nad Lyprionolem wskazują jego korzystne działanie w innych schorzeniach stawów, m.in. artretyzmie. To najlepszy naturalny preparat przeciwbólowy na stawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice