...
Higiena i pielęgnacjakosmetykiprodukty higieniczneZdrowiezdrowie kobiety

Jak codzienne dbać o higienę intymną?

Codzienna higiena intymna jest podstawą zdrowia i komfortu każdej kobiety. Odpowiednie pielęgnacja okolic intymnych stanowi również profilaktykę infekcji dróg rodnych takich jak kandydoza, świąd itp. Nieleczone stany zapalne występujące w obrębie narządów rodnych mogą być przyczyną powikłań niebezpiecznych dla zdrowia. Jak zatem codziennie zapobiegać podrażnieniom i zapewnić sobie poczucie świeżości przez 24 godziny w ciągu doby?

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Dbaj o staranne mycie okolic intymnych
Jeżeli myślisz, że częste mycie w okolicach intymnych jest podstawą właściwej pielęgnacji, to jesteś w błędzie. Nadmierne kąpiele i podmywanie się w toalecie nie jest takie zdrowe jak wydawać by się mogło. Częste mycie osłabia naturalną florę bakteryjną stanowiącą barierę chroniącą przed drobnoustrojami. Niewskazane jest także długotrwałe i częste moczenie się w wannie w otoczeniu piany, która może zbyt wysuszyć skórę. Warto podmywać się pod bieżącą wodą, korzystając z bidetu lub prysznica dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Do osuszenia ciała powinnaś użyć ręcznik przeznaczony tylko do tych celów. Można zainwestować w ręczniki papierowe jednorazowe i mieć je zawsze pod ręką w łazience. Ponadto – szalenie ważna kwestia – nie stosuj do mycia ani gąbek ani myjek ani innych dodatkowych środków higienicznych.

Stosuj żele do higieny intymnej

Nawilżający żel Vagisil do higieny intymnej (źródło:www.my-vagisil.pl)
Nawilżający żel Vagisil do higieny intymnej (źródło:www.my-vagisil.pl)

Bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji jest regularne stosowanie preparatów myjących o odpowiednim ph. Nie wolno używać zwykłego mydła. Najlepsze do mycia stref intymnych są żele i płyny zawierające środki łagodzące i KWAS MLEKOWY. Na rynku znajdziesz wiele kosmetyków do pielęgnacji okolic intymnych. Większość z nich łagodzi podrażnienia, nawilża i koi skórę oraz neutralizuje nieprzyjemny zapach. Jeżeli masz wrażliwą skórę, wybierz kosmetyk hipoalergiczny. Unikaj preparatów zapachowych i o strukturze zwykłego mydła, bo odpowiednio nie chronić, a więc być przyczyną nagromadzenia się bakterii w okolicach intymnych. Godny polecenia środek myjący to VAGISIL żel (pod powyższym linkiem znajdziesz więcej informacji na temat tego kosmetyku), bo nie zawiera żadnych niebezpiecznych substancji i jest wyprodukowany na bazie naturalnej wody oczyszczonej. Największą jego zaletą jest to, że jak żaden innym żel intymny, zapewnia delikatne nawilżenie i szybko łagodzi dyskomfort powstający w okolicach intymnych. Ponadto nie zawiera parabenów, sztucznych barwników i mydła.  VAGISIL żel jest zatem w 100% bezpieczny dla każdej kobiety!

One comment
  1. emilia

    nie zawsze prawidłowa higiena intymna uchroni nas przed infekcjami intymnymi dlatego staram się mieć w domu zawsze invag dopochwowy lek probiotyczny, zakładam na noc i właściwie już po pierwszej aplikacji czuję poprawę, jest taki skuteczny dzięki temu że zawiera aż trzy szczepy bakterii pochodzące od polskich kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice