...
choroby i problemy zdrowotneZdrowie

Kłopoty z osiągnięciem wzwodu – co robić?

Coraz więcej mężczyzn ma kłopoty z osiągnięciem wzwodu – najczęściej z powodów psychologicznych. Główną przyczyną problemów z erekcją jest oczywiście stres, który ma ogromny wpływ na sferę seksualną człowieka. Ponadto prowadzone przez wielu panów „życie w biegu” oraz związane z tym niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej to kolejne czynniki warunkujące kłopoty z osiągnięciem wzwodu. Problemy z erekcją uderzają w męskie poczucie wartości i nierzadko są przyczyną niechęci do zbliżenia z partnerką. Dobra wiadomość jest taka, że poprawa potencji jest możliwa. Jakie kroki zależy poczynić, aby pozbyć się kłopotów z osiągnięciem wzwodu?

kłopoty z osiągnięciem wzwodu
źródło: pixbay.pl

Po pierwsze – wizyta u seksuologa

Problemy  erekcją nie powinny przynosić wstydu mężczyźnie. Z pewnością trudno o nich rozmawiać zarówno z partnerką, jak i inną osobą. Mimo to warto poszukać pomocy u specjalisty – seksuolog spróbuje określić przyczynę zaburzeń erekcji, co ułatwi wyeliminowanie problemu. Lekarz pomoże także zdefiniować czynniki stresogenne, które nierzadko są przyczyną kłopotów z osiągnięciem wzwodu. Coraz więcej par udaje się na psychoterapię do seksuologa, bo po takiej serii wizyt i rozmów z lekarzem bardzo często następuje poprawa potencji.

Po drugie – sport

Aby zapobiec zaburzeniom erekcji, należy dbać o kondycję naczyń krwionośnych.  Po prostu trzeba się ruszać, bo problemy ze osiągnięciem wzwodu bardzo często mają ścisły związek z mniejszym długotrwałym wysiłkiem fizycznym. Dlatego warto znaleźć jaką aktywność fizyczną, – może to być jazda na rowerze, pływanie, bieganie lub gra w sporty zespołowe. Im więcej ruchy, tym lepsza sprawność seksualna.

Po trzecie – zdrowa dieta

Nie jest tajemnicą, że jedzenie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Nie bez znaczenia dla erekcji jest również to, co jemy. Codzienne menu powinno składać się z produktów bogatych w błonnik, białko oraz tłuszcze roślinne. W jadłospisie mężczyzny dbającego o zdrowie nie może zabraknąć owoców i warzyw. Szalenie istotne jest wyeliminowanie ze swojego żywienia alkoholu, bo pity systematycznie w dużych ilościach ingeruje w układ nerwowy i hormonalny.

Po czwarte – suplementy diety

Panowie mający kłopoty z osiągnięciem wzwodu mogą łykać suplementy diety w postaci tabletek (przeczytaj). Wiele preparatów przyjmowanych doustnie jest bezpieczna dla zdrowia, bo ich receptura bardzo często opracowano została na postawie ziołowych mieszanek. Tabletki pomagające wzmocnić erekcję, takie jak Permen zawierają wysokiej jakości składniki roślinne, np. ekstrakt z żeń-szenia i miłorząbu japońskiego. Są bezpieczne dla zdrowia mężczyzny i co więcej – wyzwalają pożądanie i poprawiają seksualną wydajność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice