...
choroby i problemy zdrowotneprodukty farmaceutyczneZdrowie

Łupież pstry – jak sobie z nim poradzić?

Niska odporność organizmu na wirusy, bakterie i grzyby może być przyczyną częstego zachorowania na nie tylko na przeziębienie, ale także niektóre choroby dermatologiczne. Pasożyty obecne na skórze wywołują niekiedy schorzenia, które nie tylko swędzą i łuszczą się, ale również wyglądają nieestetycznie. Jednym z nich jest łupież pstry charakteryzujący się obecnością rozsianych plam o kolorze beżowym, czerwonym lub nawet białym lokalizujących się głównie na tułowiu, ramionach i szyi. To dokuczliwa choroba, którą należy leczyć, jak tylko pojawiają się pierwsze objawy.

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Jak rozpoznać łupież pstry?

Na ciele pojawiają się plamy o bliżej nieokreślonym kolorystycznie zabarwieniu. Mogą być białe, żółte, kremowe lub czerwone. Z czasem wszystkie plamy łączą się ze sobą, w efekcie powstają duże płaty o nieregularnych kształtach. Skóra na ciele szybko staje się sucha, szorstka, łuszczy się i niekiedy swędzi. Zmiany pojawiają się najpierw na tułowiu, później w okolicy mostka. Najpewniejsze rozpoznanie choroby może dokonać oczywiście lekarz wykonujący badanie mikologiczne.

Kto choruje na łupież pstry?

Schorzenie występuje najczęściej w okresie letnim. W tym czasie grzyby mają najlepsze warunki do rozmnażania się na skórze. Ale nie jest to regułą, bo dolegliwość dotyczy również osób, które chorują na nadmierną potliwość oraz noszą nieprzewiewne ubrania. Łupież pstry najczęściej pojawia się u osób młodych, ponieważ to właśnie u nich występuje  nadaktywność gruczołów łojowych.

Jak leczyć łupież pstry?

Leczenie wielu chorób skóry wymaga systematyczność i dużej cierpliwości od pacjenta. Ważne jest natychmiastowe działanie. Gdy tylko pojawią się pierwsze zmiany na skórze, należy udać się do dermatologa. Lekarz najczęściej przepisuje różnego rodzaju maści, kremy i szampony o działaniu przeciwgrzybiczym. Kuracja trwa czasami kilka tygodni, a choroba może powracać, jeżeli nie pacjent nie dostosuje się do wszystkich wskazówek lekarza. Bardzo często leczenie łupieżu pstrego ( tutaj ) kończy się sukcesem, jeżeli systematycznie chory przyjmował leki. Jedynym z najczęściej polecanych, wygodnych w stosowaniu i skutecznych leków na łupież pstry jest CANESPOR zawierający bifonazol (substancję o działaniu przeciwgrzybiczym). Działa bardzo szybko. Przynosi natychmiastową ulgę. To krem, który należy aplikować raz dziennie na zmiany skórne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice