...
medycyna naturalnaZdrowiezdrowie kobiety

Naturalne sposoby na zapalenie pęcherza w ciąży

Zapalenie pęcherza pojawia się zwykle w trzecim trymestrze ciąży. Jest to bardzo częsta dolegliwość, wywołana przez baterie, która objawia się zbyt częstym oddawaniem moczu, bolesnym parciem na pęcherz oraz niekiedy – pieczeniem cewki moczowej oraz różowym lub nawet czerwonym zabarwieniem moczu. Nawet tych na pozór najmniejszych dolegliwości nie powinno się bagatelizować, należy  niezwłocznie poinformować o nich swojego ginekologa. Zanim lekarz przypisze środki farmakologiczne, warto wypróbować domowe sposoby na zapalenie pęcherza. Oto one!

Pij sok z żurawiny

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzona badania, które dowodzą, że żurawina to najlepszy naturalny lek na leczenie zapalenia pęcherza. Owoce tej rośliny neutralizują baterie E.coli, które są najczęstszą przyczyną stanów zapalnych w układzie moczowym.  Żurawina zmniejsza przyczepność tych baterii do ścianek pęcherza moczowego, wpływając na redukcję ich dużej ilości w moczu. Świeży sok z żurawiny, który jest pity regularnie, pomaga zwalczyć baterie E-coli, odpowiedzialne za stan zapalny w układzie moczowym. Istotne jest to, aby to był sok naturalny, najlepiej – wyciśnięty ze świeżych owoców. Można go kupić w sklepach ze zdrową żywnością, sklepach zielarskich oraz w aptece. Żurawinę warto także spożywać w postaci suszonej niesłodzonej, np. zamiast innych słodkich przekąsek lub dodawać do ulubionych jogurtów, owsianek i deserów.

Pij niegazowaną wodę mineralną

W okresie ciąży ważne jest regularnie nawanianie organizmu. Minimum 2 litry wody dziennie to podstawa, aby „rozcieńczyć ” mocz i wydalić baterie E.coli. Picie dużej ilości wody sprzyja częstemu oddawaniu moczu i wypłukiwaniu baterii z pęcherza.  W okresie zachorowalności na zapalenie układu moczowego lepiej unikać picia czarnej herbaty i kawy, ponieważ składniki zawarte  w tych napojach nierzadko podrażniają błonę śluzową pęcherza.

Jedz pietruszkę i seler naciowy

Nie jest tajemnicą, że niektóre warzywa mają leczniczą moc. W walce z chorym pęcherzem moczowym pomocne będą rośliny zawierające witaminę C. Do codziennie przygotowywanych dań należy dodać jak najwięcej świeżej pietruszki oraz seler naciowy – rośliny zawierają cenne substancje, które korzystnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice